Godzilla povstane. Ve třicáté filmové podobě

Kultura Kultura
10. 10. 2012 8:07
Legendární monstrum oživí scenárista Iron Mana

Praha - Trailer na třetí pokračování komiksového Iron Mana produkce zveřejní 23. října. Scenárista filmu Drew Pearce podle serveru Variety získal další práci. Bude psát přepisovat scénář pro nově chystaný film Godzilla, dříve než začne casting, který by měl odstartovat zhruba za měsíc.

Příběh o legendárním monstru, jejž proslavil film Godzilla (1998) Rolanda Emmericha režíruje Gereth Edwards, který za sebou má sci-fi thriller Monsters z roku 2010. Na scénáři pracovali David Callaham (Expendables: Postradatelní), Davis S. Goyer (Batmam začíná) a Pearce by text měl spíše doladit a postavy "postaršit"" Studio Legendary chce totiž obsadit spíše starší herce.

Reboot Godzilly na letošním Comic-Conu vzbudil velký ohlas. Informace o zápletce zatím nejsou známy, ví se však, že Godzilla by měla do amerických kin dorazit 16. května 2013 a to i ve 3D formátu. Bude se jednat o třicátý film se zmutovaným veleještěrem v hlavní roli.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaké budou filmové novinky?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
Další zprávy