Foo Fighters si dávají pauzu. Na neurčito

Kultura Kultura
5. 10. 2012 6:45
Grohl mezitím bude dokončovat dokument o Sound City
Foto: Profimédia

Praha - Jedna z nejúspěšnějších rockových kapel současnosti - Foo Fighters - si dává pauzu a pravděpodobně to bude na delší dobu. „Aniž bych z toho dělal něco velkého, po tomhle už nemáme v plánu další koncerty," sdělil frontman Dave Grohl návštěvníkům koncertu v newyorském Central Parku.

Mezi fanoušky se spekulovalo mimo jiné o možnosti rozpadu skupiny, to však sám Grohl vyvrátil vzkazem na oficiálních stránkách, kde jasně deklaruje, že se o rozpad nejedná.

„Byly časy, kdy jsem to chtěl vzdát. Ale to nemohu. A nikdy to neudělám," píše. „Nejsem si jist, kdy Foo Fighters budou znovu hrát. Je divné to říct, ale bude pro nás všechny dobré na nějakou chvíli toho nechat," dodává.

Foo Fighters v roce 1995 založili Dave Grohl, Nate Mendel, William Goldsmith a Pat Smear po smrti lídra Nirvany Kurta Cobaina. Pojmenovali se podle výrazu z druhé světové války označující neidentifikovaný létající předmět. Tři z jejich šesti studiových alb dostaly cenu Grammy v kategorii nejlepší rockové album.

Během aktuální dočasné pauzy se Grohl bude věnovat natáčení dokumentu o legendárním nahrávacím studiu Sound City, kde v průběhu jeho čtyřicetileté historie nahrávali třeba Fleetwood Mac, Neil Young, Nirvana, Tom Petty, Johnny Cash nebo Rage Against the Machine a další.

„Po roce stráveném jeho přípravou, mohl by to být největší a vůbec nejvýznamnější projekt, na kterém jsem kdy pracoval," vyznává se ve vzkazu fanouškům Grohl. Sound City, kde s Nirvanou nahrával dnes kultovní album Nevermind, považuje za nejvýznamnější neglorifikované americké studio.

 

Právě se děje

Další zprávy