Foo Fighters hráli unplugged novému iPhonu5

Kultura Kultura
14. 9. 2012 16:20
David Grol a jeho parta zakončili prezentaci Applu
Foto: Aktuálně.cz

Praha, San Francisco - Když ve středu 12. září představila firma Apple v San Franciscu nový, tenčí iPhone 5, nechyběli na akci celebrity - konkrétně rocková kapela Foo Fighters, jejíž členové vystoupili na pódium krátce po představení nových produktů.

Zakladatel skupiny David Grohl se ujal slova a prohlásil: „Jedna z neuvěřitelných věcí na tom, že tady jsme, je možnost potkat lidi, kteří tvarují naší budoucnost. A stejně jako Little Richard, Tom Petty a Jimmi Page jsou tohle lidé, kteří si vzali za úkol změnit věci příští a jsou zde k vidění jako skuteční lidé! Tohle je věnováno takovým lidem." Následovně spustili představení na akustické nástroje.

V rámci akce byl kromě iPhonu 5 také představen program iTunes s novým designem a integrovaným iCloud - systémem, který umožňuje výměnu stahované a ukládané hudby mezi pamětí počítače a mobilními iOS zařízeními (kromě starších iPhoneů) a nahrazuje službu MobileMe.

Eddy Cue, starší viceprezident pro internetový software a služby prohlásil: „Nový iTunes pracuje souvisle s iCloudem a neustále vám umožňuje přístup k celé vaší knihovně. Přídáváme nová skvělá vylepšení, díky nimž si poslouchání hudby užijete ještě víc."

Součástí výbavy nových iPodů budou i nová sluchátka EarPods.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy