Flaming Lips odehrají osm koncertu během jednoho dne

Kultura Kultura
27. 6. 2012 18:42
Kapela chce pokořit rekord v počtu odehraných koncertů během 24 hodin
The Flaming Lips
The Flaming Lips | Foto: Warner Music

Praha - Extravagantní rockoví psychedelici The Flaming Lips pokračují ve ztřeštěných nápadech a poté, co loni vydali třeba celodenní halloweenskou skladbu na harddisku vloženém v lidské lebce, plánují překonat dosavadní rekord v počtu odehraných koncertů během jednoho dne. Den po vydání nové desky The Flaming Lips and Heady Fwends se pokusí stihnout osm koncertů v osmi různých městech.

Současným rekordmanem je v tomto směru americký raper Jay-Z. Ten před šesti lety odehrál během jednoho dne koncerty na sedmi různých místech a Flaming Lips jej chtějí 27. června překonat. Jejich 24hodinová show bude přenášena online během předávání cen O Music Awards, kde je kapela nominována v několika kategoriích

Foto: Aktuálně.cz

Den předtím jim ještě vychází nová deska The Flaming Lips and Heady Fwends, která je vlastně kompilací několika již dříve vydaných kolaborací společně s řadou nových. Kapela na ní prezentuje svou spolupráci s natolik rozdílnými interprety jako jsou třeba ryze mainstreamoví Chris Martin a Kesha, rockový svéráz Nick Cave nebo experimentátoři Lightning Bolt.

Dosud nahrávka vyšla pouze ve speciální limitované edici na vinylu u příležitosti mezinárodního Record Store Day letos v dubnu, kdy 10 kusů bylo naplněno krví. Nyní ji kapela vydává digitálně i na CD a přidává dosud nevydanou skladbu Tasered And Maced s Aaronem Behrensem z amerického dua Ghostland Observatory.

Výstřední je hudební skupina i přímo na pódiu a kromě velké barevné show se frontman Wayne Coyne někdy nechává unášet na rukou publika v zorbingové kouli. Nejbližší příležitostí, kde jejich vystoupení zhlédnout, bude festival Colours of Ostrava.

Ten proběhne ve dnech 12. až 15. července 2012 v ostravském areálu Dolní oblasti Vítkovice a dále se na něm představí například Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe, Animal Collective, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet a mnoho dalších.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy