Flaming Lips odehrají osm koncertu během jednoho dne

Kultura Kultura
27. 6. 2012 18:42
Kapela chce pokořit rekord v počtu odehraných koncertů během 24 hodin
The Flaming Lips
The Flaming Lips | Foto: Warner Music

Praha - Extravagantní rockoví psychedelici The Flaming Lips pokračují ve ztřeštěných nápadech a poté, co loni vydali třeba celodenní halloweenskou skladbu na harddisku vloženém v lidské lebce, plánují překonat dosavadní rekord v počtu odehraných koncertů během jednoho dne. Den po vydání nové desky The Flaming Lips and Heady Fwends se pokusí stihnout osm koncertů v osmi různých městech.

Současným rekordmanem je v tomto směru americký raper Jay-Z. Ten před šesti lety odehrál během jednoho dne koncerty na sedmi různých místech a Flaming Lips jej chtějí 27. června překonat. Jejich 24hodinová show bude přenášena online během předávání cen O Music Awards, kde je kapela nominována v několika kategoriích

Foto: Aktuálně.cz

Den předtím jim ještě vychází nová deska The Flaming Lips and Heady Fwends, která je vlastně kompilací několika již dříve vydaných kolaborací společně s řadou nových. Kapela na ní prezentuje svou spolupráci s natolik rozdílnými interprety jako jsou třeba ryze mainstreamoví Chris Martin a Kesha, rockový svéráz Nick Cave nebo experimentátoři Lightning Bolt.

Dosud nahrávka vyšla pouze ve speciální limitované edici na vinylu u příležitosti mezinárodního Record Store Day letos v dubnu, kdy 10 kusů bylo naplněno krví. Nyní ji kapela vydává digitálně i na CD a přidává dosud nevydanou skladbu Tasered And Maced s Aaronem Behrensem z amerického dua Ghostland Observatory.

Výstřední je hudební skupina i přímo na pódiu a kromě velké barevné show se frontman Wayne Coyne někdy nechává unášet na rukou publika v zorbingové kouli. Nejbližší příležitostí, kde jejich vystoupení zhlédnout, bude festival Colours of Ostrava.

Ten proběhne ve dnech 12. až 15. července 2012 v ostravském areálu Dolní oblasti Vítkovice a dále se na něm představí například Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe, Animal Collective, Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Kronos Quartet a mnoho dalších.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy