Film o Jobsovi napíše scenárista The Social Network

Kultura Kultura
16. 5. 2012 14:24
Aaron Sorkin bude vycházet z knižní biografie Waltera Isaacsona
Na filmovém festivalu v Hollywoodu v březnu 2010.
Na filmovém festivalu v Hollywoodu v březnu 2010. | Foto: Reuters

Silicon Valley - Mezinárodní fenomén Steva Jobse, jehož osobnost pomáhala změnit svět osobních počítačů a v podstatě i celou digitální sféru, se objeví i na velkém plátně. Na základě bestselleru - autorizované knižní biografie od Waltera Isaacsona - vznikne životopisný film v produkci Sony Pictures.

Scénář byl svěřen do rukou Aarona Sorkina, který už má přenesením IT světa do filmu jisté zkušenosti. Byl totiž scenáristou dramatu The Social Network vyprávějícím o vzestupu sociální sítě Facebook a jejího zakladatele Marka Zuckerberga. Za svou práci byl tehdy dokonce odměněn Oscarem za nejlepší scénář.

Nyní se Sorkin bude muset vypořádat s další velkou figurou Stevem Jobsem a jeho společností Apple, která aktuálně udává trendy ve světě počítačů a mobilních zařízení.

Aaron Sorkin
Aaron Sorkin | Foto: Reuters

„Žádný jiný hollywoodský autor není schopen ztvárnit natolik mimořádný život," řekla k volbě scenáristy spolupředsedkyně Sony Pictures Amy Pascalová. „Jsme přesvědčeni, že se mu podaří podchytit atributy Jobsovy rétoriky, tedy poutavost, přitažlivost a zábavnost," dodala.

Sorkinovou dosud poslední prací byl scénář k novému seriálu The Newsroom v produkci HBO. Ten sleduje zákulisí fiktivního zpravodajského kanálu a v hlavních rolích se objevují Jeff Daniels a Emily Mortimer.

V současnosti také sepisuje muzikál o kouzelnické legendě Harrym Houdinim. Ten by se na Broadwayi měl objevit někdy na přelomu let 2013 a 2014, hlavní roli ztvární Hugh Jackman.

Další film o Jobsovi

O ztvárnění vzestupu Steva Jobse se v Hollywoodu pokouší také režisér Joshua Michael Stern, který do hlavní role obsadil Ashtona Kutchera. Herec se aktuálně učí typickou chůzi počítačového vizionáře a zvyká si na jeho oblíbený černý rolák.

Ashton Kutcher
Ashton Kutcher | Foto: Reuters

Americká veřejnost však jeho obsazení považuje tak trochu za špatný vtip, což jej potkalo už při nahrazení excentrika Charlieho Sheena v populárním seriálu Dva a půl chlapa. Producenti si však za svou volbou stojí.

„Zachycujeme Jobse od jeho dvaceti let a potřebovali jsme herce, který mu bude podobný v každém věku. Ashton je pro náš film ideální," komentoval výběr producent Mark Hulme.

Na snímku nazvaném prostě Jobs, který by měl do kin přijít v příštím roce, se nicméně společnost Apple nijak nepodílí a i Sony Pictures se od něj distancují.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu, kvůli epidemii se odkládat nebude

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu od 27. března do 11. května i za současné epidemické situace. Kvůli koronavirové nákaze se odkládat nebude. Souhlasilo s tím ministerstvo zdravotnictví a potvrdil to Ústřední krizový štáb. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí sčítání Jolana Voldánová.

O případném odkladu jednal krizový štáb před týdnem. Ministerstvo zdravotnictví mělo posoudit, zda by nebylo kvůli epidemii vhodné cenzus odsunout. Šéf krizového štábu a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) zmínil posunutí o půl roku. Bylo by k tomu nutné změnit zákon. Předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček uvedl, že podle nynější normy by bylo možné odložit konání o 30 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy