Film o Jobsovi napíše scenárista The Social Network

Kultura Kultura
16. 5. 2012 14:24
Aaron Sorkin bude vycházet z knižní biografie Waltera Isaacsona
Na filmovém festivalu v Hollywoodu v březnu 2010.
Na filmovém festivalu v Hollywoodu v březnu 2010. | Foto: Reuters

Silicon Valley - Mezinárodní fenomén Steva Jobse, jehož osobnost pomáhala změnit svět osobních počítačů a v podstatě i celou digitální sféru, se objeví i na velkém plátně. Na základě bestselleru - autorizované knižní biografie od Waltera Isaacsona - vznikne životopisný film v produkci Sony Pictures.

Scénář byl svěřen do rukou Aarona Sorkina, který už má přenesením IT světa do filmu jisté zkušenosti. Byl totiž scenáristou dramatu The Social Network vyprávějícím o vzestupu sociální sítě Facebook a jejího zakladatele Marka Zuckerberga. Za svou práci byl tehdy dokonce odměněn Oscarem za nejlepší scénář.

Nyní se Sorkin bude muset vypořádat s další velkou figurou Stevem Jobsem a jeho společností Apple, která aktuálně udává trendy ve světě počítačů a mobilních zařízení.

Aaron Sorkin
Aaron Sorkin | Foto: Reuters

„Žádný jiný hollywoodský autor není schopen ztvárnit natolik mimořádný život," řekla k volbě scenáristy spolupředsedkyně Sony Pictures Amy Pascalová. „Jsme přesvědčeni, že se mu podaří podchytit atributy Jobsovy rétoriky, tedy poutavost, přitažlivost a zábavnost," dodala.

Sorkinovou dosud poslední prací byl scénář k novému seriálu The Newsroom v produkci HBO. Ten sleduje zákulisí fiktivního zpravodajského kanálu a v hlavních rolích se objevují Jeff Daniels a Emily Mortimer.

V současnosti také sepisuje muzikál o kouzelnické legendě Harrym Houdinim. Ten by se na Broadwayi měl objevit někdy na přelomu let 2013 a 2014, hlavní roli ztvární Hugh Jackman.

Další film o Jobsovi

O ztvárnění vzestupu Steva Jobse se v Hollywoodu pokouší také režisér Joshua Michael Stern, který do hlavní role obsadil Ashtona Kutchera. Herec se aktuálně učí typickou chůzi počítačového vizionáře a zvyká si na jeho oblíbený černý rolák.

Ashton Kutcher
Ashton Kutcher | Foto: Reuters

Americká veřejnost však jeho obsazení považuje tak trochu za špatný vtip, což jej potkalo už při nahrazení excentrika Charlieho Sheena v populárním seriálu Dva a půl chlapa. Producenti si však za svou volbou stojí.

„Zachycujeme Jobse od jeho dvaceti let a potřebovali jsme herce, který mu bude podobný v každém věku. Ashton je pro náš film ideální," komentoval výběr producent Mark Hulme.

Na snímku nazvaném prostě Jobs, který by měl do kin přijít v příštím roce, se nicméně společnost Apple nijak nepodílí a i Sony Pictures se od něj distancují.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Kralup nad Vltavou vykolejil nákladní vlak, trať bude stát až do večera

U Kralup nad Vltavou vykolejil brzy ráno nákladní vlak. Mimo trať skončily tři vozy. Při nehodě se nikdo nezranil, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati je zastavený. Omezení se dotkne desítek spojů, včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD).

ČD momentálně předpokládají, že omezení provozu potrvá zhruba do 18:00, čas je ale pouze orientační. Termín bude průběžně aktualizován, uvedl dopravce. V úseku je náhradní autobusová doprava.

V úseku Praha-Holešovice - Kralupy nad Vltavou funguje náhradní autobusová doprava, ovšem v omezeném počtu autobusů. Cestující mohou také využít linku Pražské integrované dopravy číslo 370.

Zdroj: ČTK
Další zprávy