Febiofest změnil majitele, Fenič dostane 25 milionů korun

ČTK ČTK
11. 3. 2013 13:56
Ředitelem se stal Kamil Spáčil, Fenič zůstane prezidentem
Foto: Václav Jedlička, MFF Praha, Febiofest

Praha - Filmový festival Febiofest změnil majitele. Režisér Fero Fenič jej za 25 milionů korun prodal společnosti Mezinárodní filmový festival Praha. Fenič dál festival povede jako prezident. Informaci přinesl server iDnes.cz.

Prodejní cena vyplynula ze znaleckých odhadů, vyplácena podle serveru bude postupně během pěti let, a to i v podobě podílů na tržbě. Společnost Mezinárodní filmový festival Praha založil Fenič spolu s finančními partnery a investory v loňském roce.

Prodej se podle smlouvy naplní až v roce 2017 a že částka 25 milionů byla uvedena jen jako odhadní. "Nebyla mi poukázána. To, za jakých podmínek jsme domluveni, je součástí jiné smlouvy, která je dodatkem a není veřejná," řekl Fenič. Ve vedení MFFP figurují podle Feniče lidé ze společnosti Erbia Holding, kteří se mají starat o finance.

K naplnění prodeje má podle Feniče dojít k 30. červnu 2017, pokud ovšem druhá strana dodrží podmínky, do nichž patří například minimální částka rozpočtu či jistota, že se Febiofest nezměnil v komerční akci. Byly stanoveny tak, aby festivalu zabezpečily budoucnost. "V případě nedodržení se festival bez nutnosti soudního rozhodnutí vrací ke mně. O skutečném prodeji se tedy bude moci mluvit až po pěti letech," dodal Fenič.

Čtěte také
Febiofest hostí Chaplinovou i "otce" Posledního císaře

Ředitelem Febiofestu, který letos začíná 14. března v Praze, se stal bývalý ředitel Barrandov TV Kamil Spáčil. "Ve všem hodláme pokračovat stejně, pan Fenič už chtěl festival dál jen zaštiťovat a bude se více věnovat uměleckým záměrům," řekl Spáčil.

Febiofest byl založen v roce 1993 nezávislou filmovou a televizní společností FEBIO, za kterou stojí Fenič. Hlavní přehlídka se každoročně odehrává v Praze, po ukončení programu putují vybrané snímky do dalších měst.

Podle výročních zpráv Febiofest, jehož roční rozpočet se pohybuje až ve výši dvaceti milionů, skončil v roce 2011 v zisku 1,1 milionu, rok předtím ve ztrátě 4,5 milionu. V loňském roce Fenič festival dotoval z vlastních peněz.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy