Febiofest (8. den): Vysloužilý kriminálník Al Pacino

Kultura Kultura
22. 3. 2013 8:08
Febiofest nabízí americkou krimi komedii o gansterech v důchodu
Foto: Aktuálně.cz

Febiofest - Sedmý a poslední den (22.3.) pražského Febiofestu si nenechte uniknout americkou krimi komedii Jako za starejch časů (Stand up guys) s Al Pacinem a Christopherem Walkenem v hlavních rolích. Promítá se ve 23:15 v 9. sále.

Film amerického režiséra Fishera Stevense vypráví o třech bývalých zabijácích. Val (Al Pacino), Doc (Christopher Walken) a Hirch (Alan Arkin) vzpomínají na svou dřívější kariéru a touží zažít ještě jednu noc ve velkém stylu. Gangsteři oslavují návrat Doca, který se po 28 letech vrátil z vězení. Noční jízda začíná nabírat obrátky, protože jeden z mužů před odchodem do důchodu musí zabít svého kamaráda.

Jako za starejch časů má na IMDb hodnocení 6,6 bodů z 10. Kritik Mick LaSalle filmu udělil čtyři body ze čtyř a v recenzi pro San Francisco Chronicle vyzdvihuje kvalitní scénář, schopného režiséra a dále píše: "Film nabízí nejlepší výkon Christophera Walkena za poslední roky. Navíc je skvěle obsazen a herecké výkony i u menších rolí jsou více než jen pozoruhodné. V některých případech jsou jednoznačně vynikající."

Po skončení pražského Febiofestu se ve dvanácti městech konají festivalové ozvěny, a to např. v Liberci, Plzni, Brně, Hradci Králové nebo Olomouci.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy