Febiofest (8. den): Vysloužilý kriminálník Al Pacino

Kultura Kultura
22. 3. 2013 8:08
Febiofest nabízí americkou krimi komedii o gansterech v důchodu
Foto: Aktuálně.cz

Febiofest - Sedmý a poslední den (22.3.) pražského Febiofestu si nenechte uniknout americkou krimi komedii Jako za starejch časů (Stand up guys) s Al Pacinem a Christopherem Walkenem v hlavních rolích. Promítá se ve 23:15 v 9. sále.

Film amerického režiséra Fishera Stevense vypráví o třech bývalých zabijácích. Val (Al Pacino), Doc (Christopher Walken) a Hirch (Alan Arkin) vzpomínají na svou dřívější kariéru a touží zažít ještě jednu noc ve velkém stylu. Gangsteři oslavují návrat Doca, který se po 28 letech vrátil z vězení. Noční jízda začíná nabírat obrátky, protože jeden z mužů před odchodem do důchodu musí zabít svého kamaráda.

Jako za starejch časů má na IMDb hodnocení 6,6 bodů z 10. Kritik Mick LaSalle filmu udělil čtyři body ze čtyř a v recenzi pro San Francisco Chronicle vyzdvihuje kvalitní scénář, schopného režiséra a dále píše: "Film nabízí nejlepší výkon Christophera Walkena za poslední roky. Navíc je skvěle obsazen a herecké výkony i u menších rolí jsou více než jen pozoruhodné. V některých případech jsou jednoznačně vynikající."

Po skončení pražského Febiofestu se ve dvanácti městech konají festivalové ozvěny, a to např. v Liberci, Plzni, Brně, Hradci Králové nebo Olomouci.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy