Febiofest (5. den): Přítel Harryho Pottera ve válce

Kultura Kultura
19. 3. 2013 7:41
Febiofest uvádí norské válečné drama Kříž cti
Foto: Aktuálně.cz

Febiofest - Pátý den (19.3.) pražského Febiofestu si nenechte ujít norské válečné drama Kříž cti založené na skutečných událostech. Promítá se ve 22 hodin v 11. sále.

Norsko-švédské drama natočil režisér Petter Næss, jemuž Febiofest v roce 2008 věnoval retrospektivu. Letos uvádí jeho snímek o dvou nepřátelských letadlech, která se vzájemně sestřelí. Tříčlenná posádka Němců a dva Britové jsou okolnostmi donuceni spolupracovat, aby v nehostinných podmínkách přežili.

Ve stominutovém filmu s protiválečným vyzněním kromě Stiga Henrika Hoffa (Věc: Počátek) nebo Floriana Lukase (Cizinka) uvidíte britského herce Ruperta Grinta, který se proslavil jako představitel Rona Weasleyho z fantasy ságy Harry Potter.

Čtěte také
Hity Febiofestu 2013: Anarchie se potkává s apokalypsou

Snímek má na IMDb hodnocení 7 bodů z 10. Filmový kritik Brian Orndorf z Blu-ray.com filmu udělil 70 procent a napsal: "Výkony herců jsou jednotně sebejisté a výrazné. Grint nabízí přesvědčivou protřelost, zatímco Lukas výtečně vyjadřuje Schopisův slábnoucí smysl povinnost, protože v něm narůstá respekt k jeho nepřátelům - i přes jeho přísný výcvik a lásku k vlasti."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy