Ewan McGregor přiblíží hrůzy tsunami

Kultura Kultura
22. 8. 2012 11:30
Španělský film The Impossible se vrací ke katastrofě z konce roku 2004.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - V chystaném snímku podle skutečných událostí nás Ewan McGregor a Naomi Watts provedou zážitky jedné z mnoha rodin trávících před osmi lety dovelenou v jihovýchodní Asii v době přírodní pohromy, která připravila život přes 230 000 lidí. 

Drama o tsunami natáčí sedmatřicetiletý režisér Juan Antonio Bayona, jenž se v roce 2007 proslavil hororem Sirotčinec. The Impossible s děsivým snímkem sdílí i autora scénáře - Sergia G. Sanchéze.  Film bude mít ve Španělsku premiéru 11. října 2012, do amerických kin se dostane až 21. prosince. Předtím však bude promítán v září během Mezinárodního filmového festivalu v Torontu. Příběh tvůrci popisují slovy slovy: „Epický i osobní, devastující i povzbudivý. The Impossible je cestou do nitra lidského srdce."

Kromě McGregora a Watts budou ve filmu vystupovat Geraldine Chaplin (dcera slavného Charlieho Chaplina), šestnactiletý Tom Holland (známý z muzikálové verze Billyho Elliota) nebo španělská herečka Marta Etura. 

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy