Ewan McGregor přiblíží hrůzy tsunami

Kultura Kultura
22. 8. 2012 11:30
Španělský film The Impossible se vrací ke katastrofě z konce roku 2004.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - V chystaném snímku podle skutečných událostí nás Ewan McGregor a Naomi Watts provedou zážitky jedné z mnoha rodin trávících před osmi lety dovelenou v jihovýchodní Asii v době přírodní pohromy, která připravila život přes 230 000 lidí. 

Drama o tsunami natáčí sedmatřicetiletý režisér Juan Antonio Bayona, jenž se v roce 2007 proslavil hororem Sirotčinec. The Impossible s děsivým snímkem sdílí i autora scénáře - Sergia G. Sanchéze.  Film bude mít ve Španělsku premiéru 11. října 2012, do amerických kin se dostane až 21. prosince. Předtím však bude promítán v září během Mezinárodního filmového festivalu v Torontu. Příběh tvůrci popisují slovy slovy: „Epický i osobní, devastující i povzbudivý. The Impossible je cestou do nitra lidského srdce."

Kromě McGregora a Watts budou ve filmu vystupovat Geraldine Chaplin (dcera slavného Charlieho Chaplina), šestnactiletý Tom Holland (známý z muzikálové verze Billyho Elliota) nebo španělská herečka Marta Etura. 

 

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vítkovice Heavy Machinery jdou do prodeje, odhad ceny je 1,3 miliardy korun

Ostravská firma Vítkovice Heavy Machinery (VHM), kterou soud v létě poslal do konkurzu, jde do prodeje. Ve výběrovém řízení se prodávají obří výrobní haly i se strojním vybavením na více než 50 hektarech pozemků. Odhadní cena nemovitostí i movitého majetku, které se prodávají vcelku, činí 1,3 miliardy korun. Prodejem pověřil věřitelský výbor aukční a dražební společnost Gaute. ČTK to dnes za Gaute sdělil Jaroslav Martínek.

"Společnost Gaute od 2. prosince zveřejnila informace pro zájemce na svém portálu www.verejnedrazby.cz. Tímto dnem zároveň začíná lhůta, během které se zájemci můžou detailně seznámit s předmětem prodeje v takzvané datové místnosti," uvedl Martínek. Samotné výběrové řízení začne 6. ledna.

VHM jsou producentem ocelí a výrobků z nich. Insolvenční návrh podalo v březnu samo vedení, podle kterého byla firma dlouhodobě ztrátová a už nebyla schopná platit své závazky, zejména za dodávky energií. Problémy prohloubil koronavirus a opatření proti jeho šíření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy