Ewan McGregor přiblíží hrůzy tsunami

Kultura Kultura
22. 8. 2012 11:30
Španělský film The Impossible se vrací ke katastrofě z konce roku 2004.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - V chystaném snímku podle skutečných událostí nás Ewan McGregor a Naomi Watts provedou zážitky jedné z mnoha rodin trávících před osmi lety dovelenou v jihovýchodní Asii v době přírodní pohromy, která připravila život přes 230 000 lidí. 

Drama o tsunami natáčí sedmatřicetiletý režisér Juan Antonio Bayona, jenž se v roce 2007 proslavil hororem Sirotčinec. The Impossible s děsivým snímkem sdílí i autora scénáře - Sergia G. Sanchéze.  Film bude mít ve Španělsku premiéru 11. října 2012, do amerických kin se dostane až 21. prosince. Předtím však bude promítán v září během Mezinárodního filmového festivalu v Torontu. Příběh tvůrci popisují slovy slovy: „Epický i osobní, devastující i povzbudivý. The Impossible je cestou do nitra lidského srdce."

Kromě McGregora a Watts budou ve filmu vystupovat Geraldine Chaplin (dcera slavného Charlieho Chaplina), šestnactiletý Tom Holland (známý z muzikálové verze Billyho Elliota) nebo španělská herečka Marta Etura. 

 

 

Právě se děje

před 36 minutami

Ital De Biasi je novým trenérem fotbalistů Ázerbájdžánu

Ital Gianni De Biasi se stane novým trenérem fotbalové reprezentace Ázerbájdžánu. Čtyřiašedesátiletý kouč se podle médií s tamním svazem dohodl na smlouvě platné do mistrovství světa v Kataru v roce 2022. De Biasi se pokusí dovést ázerbájdžánský výběr k premiérové účasti na závěrečném turnaji.

V minulosti už De Biasi dokázal vybojovat premiérový postup na velkou akci s reprezentací Albánie, kterou vedl v letech 2011 až 2017. V roce 2016 s mužstvem hrál na mistrovství Evropy. Na klubové úrovni působil v řadě italských celků jako Modena, Brescia, FC Turín či Udine, trénoval také ve Španělsku v Levante a naposledy v Alavésu, kde ale v roce 2017 vydržel ve funkci jen dva měsíce.

před 40 minutami

Energetickou skupinu Innogy koupila maďarská společnost MVM Group

Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v Česku bude maďarská společnost MVM Group. Firmu odkoupí od německé E.ON. SE, informoval mluvčí české innogy Martin Chalupský. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Společnost je největším distributorem plynu v Česku, v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a 0,4 milionu odběratelů elektřiny. Hodnota českých aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (21,3 miliardy Kč).

Innogy na konci loňského roku v Česku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby.

MVM mimo jiné vlastní v Maďarsku jadernou elektrárnu, paroplynové a solární elektrárny, provozovatele sítě a je také aktivní na trhu s plynem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy