Erasure přivezou eighties nostalgii a Tomorrow's World

Kultura Kultura
31. 10. 2011 13:30
Koncertní comeback proběhne 15. listopadu V Incheba Aréně
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Koncert synthpopových pionýrů Erasure se uskuteční v úterý 15. listopadu v Praze. Nepočítáme-li festivalová vystoupení z roku 1997, vrací se slavné britské duo 80. let, jež má na svém kontě více než čtyřicetipoložkový arsenál hitových singlů a více než 25 milionů prodaných nosičů, se sólovým koncertem do Česka po 19 letech.

Erasure míří do Čech v rámci světového turné pořádaného na podporu nového alba Tomorrow's World, jehož produkce se ujal Frankmusik (spolupráce s Lady Gaga, Pet Shop Boys) a mixu Rob Orton. Album vyšlo začátkem října ve dvou verzích. Albu předcházel singl When I Start To (Break It All Down), který vyšel na CD 26. září.

Turné bylo zahájeno 31. srpna na Floridě. Zahrnuje 27 koncertů v USA a jeden v Kanadě; v říjnu se turné přesunulo na starý kontinent a mimo Prahy a Bratislavy zavítají Erasure do Velké Británie, Dánska, Německa a Belgie a dalších zemí.

26letá kariéra Erasure začala inzerátem, který Vince Clarke zveřejnil v časopise Melody Maker, ve snaze najít zpěváka pro svůj nový projekt. V té době měl za sebou post zakládajícího člena Depeche Mode a autora jejich prvního alba Speak and Spell i krátkou kariéru v rámci dua Yazoo s Alison Moyet.

Konkurz na zpěváka vyhrál Andy Bell a ještě v roce 1985 společně vydali 2 singly, ale prorazili až v létě 1986 čtvrtým singlem Sometimes. Následovaly hity Victim of Love, Ship of Fools, A Little Respect, Love To Hate You či Always.

Pro fanoušky v Praze je připravená i after párty, která začne po skončení koncertu v Klubu Kostel - v odsvěceném kostele sv. Michaela Archanděla v Michalské 29 na Praze 1. Vstupenky na pražský koncert jsou v prodeji v předprodejní síti Ticketpro od 830 Kč; VIP vstupenka k sezení vyjde na 1100 Kč. Více na www.inpromotion.cz

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy