reklama
 
 

Elvisova bible jde do dražby

16. 8. 2012 16:39
Příští měsíc v britském Stockportu někdo získá unikát s poznámkami krále rocku.

Praha - Až na  20.000 liber se podle odhadů může vyšplhat cena bible se zlatým ražením na koženém obalu, která patřila Elvisi Presleymu, jednomu z nejslavnějších zpěváků 20. století. Informace o prodeji více jak 100 elvisovských předmětů pronikla na veřejnost uu příležitosti 35. výročí úmrtí krále rocku, který zemřel 16. srpna 1977.

Posvátná kniha může být předmětem zájmu fanoušků nejenom kvůli své historii, ale také díky Elvisovým vlastnoručním poznámkám na jejích stránkách. Společně s dalšími předměty bude veřejnosti nabídnuta 8. září v britském městě Stockport na půdě Omega Auctions.  

Elvisovi darovali bibli jeho strýc Vester a teta Clettes k Vánocům roku 1957, když mu bylo 22 let. Jeden z jeho šťastných fanoušků si bude moci letošního 8. září koupit zajímavou ukázku zpěvákových noticek.

„Soudit člověka podle jeho nejslabšího článku nebo skutku, je jako soudit sílu oceánu podle vlny," stojí v bibli napsáno Presleyovou  rukou. „Vše přijde ve správný čas, trpělivost tě odmění a odhalí všechny odpovědi na tvé otázky,"stojí jinde.      

„S tolika dosud na trhu nevídanými elvisovskými památkami očekáváme významný zájem od  fanoušků a sběratelů z celého světa," prohlásil dražebník Paul Fairweather.      


 

autor: Kultura | 16. 8. 2012 16:39

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama