Drsňáci se vracejí na plátna kin. Digitální

Kultura Kultura
28. 5. 2012 14:13
Rocky, Zjizjvená tvář nebo Hodný, zlý a ošklivý míří do kin

Praha - Společnost Aerofilms v minulosti uvedla do kin zrestaurované  kultovní filmy světových archívů v rámci cyklu Digitální klasika. Měli jsme možnost vidět tematické série Mafie, Audrey Hepburn a naposledy samostatně zremasterovaného Taxikáře. V červnu přichází s novou kolekcí s názvem Hodní, zlí a oškliví. Diváci se mohou těšit na tři klasické perly stříbrného plátna s tématem "drsní muži". Konkrétně se jedná o Rockyho se Sylvestrem Stallonem, Zjizvenou tvář s Al Pacinem a Hodný, zlý a ošklivý, ve kterém zazářil Clint Eastwood.

Všechny tři uvedené filmy bude možné vidět během června pouze v pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko. "Tentokrát se série z cyklu Digitální klasika opravdu vydařila. Tyto tři filmy, které jsme pro diváky vybrali, jsou výběrem toho nejlepšího, co bylo v rámci žánru natočeno. Tomu odpovídají i průměrná hodnocení u předních filmových databázích. K tomu připočtěte vynikající zremasterovanou kvalitu a o návštěvě kina není třeba dlouze diskutovat," říká Ivo Andrle z Aerofilms.

Hodný, zlý a ošklivý

Film z roku 1966 italského režiséra Sergia Leoneho bývá právem řazen mezi nejlepší westerny (spolu s jeho dalším filmem Tenkrát na západě). Tři pistolníci, nepřátelé na život a na smrt, každý z nich zná část tajemství, bez něhož nikdy nenajdou ukrytý zlatý poklad. Roli Hodného mistrně ztvárnil charismatický Clint Eastwood, který se objevil už v předchozích dvou dílech Leoneho "Dolarové trilogie". Své legendární pončo prý nosil stejné ve všech těchto třech filmech a údajně je dokonce ani jednou nevypral. Kromě hereckých výkonů a silného příběhu dokresluje atmosféru výborná hudba, kterou pro film složil dvorní skladatel režiséra Ennio Morricone.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Rocky

Rocky je americké drama z roku 1976, jehož scénář napsal Sylvester Stallone, který také ztvárnil roli boxera. Režie se ujal John G. Avildsen. Film obdržel devět nominací na Oscara, z toho tři sošky získal, a to za režii, střih a nejlepší film. Snímek byl úspěšný i na mnoha dalších soutěžích a festivalech.

Zjizvená tvář

Snímek vypráví o kubánském uprchlíkovi, který se díky své bezohlednosti a touze po moci dostane až do čela drogové mafie. Drama natočil v roce 1983 Brian De Palma a Al Pacino v něm excelentně ztvárnil roli Tonyho Montany. Zjizvená tvář byla nominována na tři Zlaté glóby.

Přehlídka má svou znělku. Vstupenky pořídíte za 100 korun.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy