Do Prahy se vrátí kytarový showman Tommy Emmanuel

Kultura Kultura
28. 8. 2012 9:17
Vystoupí v rámci festivalu Kytara napříč žánry
Tommy Emmanuel
Tommy Emmanuel | Foto: tommyemmanuel.com

Praha - Po roce a půl se do Prahy vrací kytarový virtuóz a showman Tommy Emmanuel, aby se stal hlavní hvězdou patnáctého ročníku festivalu Kytara napříč žánry. Ten se v hlavním městě a na dalších místech uskuteční ve dnech 14. října až 17. listopadu a v jeho rámci se představí třeba také bigbítová kytaristka Janet Robinová nebo japonský klasik Kacuhito Jamašita v duu se svou dcerou.

Emmanuel vystoupí během jednoho večera právě s Robinovou, konkrétně to bude 16. listopadu v Divadle Hybernia. „Nyní přijede se svým akustickým programem a ukázkami z nejnovější desky Little by Little," uvedla za pořadatele Barbora Dušková a dodala, že loňský koncert proběhl za doprovodu elektrické kapely.

Festival Kytara napříč žánry každoročně představuje široké spektrum hráčů na strunné nástroje. Kromě hlavních hvězd letos láká také na vystoupení umělců jako Michael Fix, domácí flamenco kytarista Petr Vít, profesor pardubické konzervatoře Petr Saidl s houslistou Bohuslavem Matouškem nebo německý virtuóz Peter Finger.

Oproti mnohým technicky precizním kytaristům má však Emmanuel jednu velkou výhodu. Je totiž vynikajícím showmanem a jeho vystoupení tak může oslovit i posluchače mimo obec hráčů na oblíbený strunný nástroj.

„Není to jen hráčská technika, která na Emmanuelovi zaujme - je zároveň výborným bavičem a při každém svém vystoupení přináší publiku energii a dobrou náladu," komentoval Emmanuelovu přednost pořadatel Stanislav Barek. Právě kvůli kladným ohlasům jej tak pozval již po šesté.

Slavnostní zahájení festivalu proběhne 14. října v Národní technické knihovně koncertem Michaela Fixe a Petra Víta. Podrobnější informace jsou k nalezení na oficiální stránce festivalu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy