Do čela hitparády se vrátilo album Tomáše Kluse

Kultura ČTK Kultura, ČTK
13. 6. 2012 17:35
Tomáš Klus opět vede žebříček nejprodávanějších desek
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Do čela tuzemské hitparády prodejnosti alb se po více než měsíci vrátil Tomáš Klus s albem Racek. Sesadil tak Václava Neckáře a jeho desku Dobrý časy na druhé místo. Na třetí příčce zůstává nové album skupiny Buty nazvané Duperele.

Z páté na čtvrtou pozici postoupila nahrávka legendárního projektu Stromboli z roku 1987 obohacená o tři bonusy, za nímž stojí především kytarista Michal Pavlíček a zpěvačka Bára Basiková. Následuje Aneta Langerová s CD a DVD záznamem svého turné s názvem Pár míst...

Na šestém místě se již celkově 55 týdnů v žebříčku drží Adele s deskou 21, sedmé místo obsadilo nové album Pavla Bobka Kruhy. Na osmé příčce do hitparády vstupuje skupina One Direction s DVD Up All Night (The Live Tour), devátá je americká skladatelka a zpěvačka Norah Jones s nahrávkou Little Broken Hearts a desítku nejprodávanějších alb uzavírá Klusův čtyři roky starý debut Cesta do záhu(d)by.

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů dostala ještě Klusova starší deska Hlavní uzávěr splínu, plzeňská kapela Mandrage s albem Moje krevní skupina, projekt Blázinec, multižánrová nahrávka Vivaldianno MMXII Jaroslav Svěceného a Michala Dvořáka, Superalbum dvojice Těžkej Pokondr, CD a DVD skupiny Kabát Banditi di Praga: Turné 2011 a nové album Žár kapely Turbo.

 

Právě se děje

před 24 minutami

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly, nechtějí plošné řešení

České dráhy o možném propouštění a snížení mezd zatím nerozhodly. Pokud k tomu přistoupí, je nutné to řešit individuálně, nikoliv plošně, uvedla dozorčí rada ČD. Dopravce také schválil letošní podnikatelský plán, počítá s vyrovnaným hospodařením. Úspory chce hledat v celém provozu, investice do vlaků ale nezastaví.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Při požáru v domově důchodců v Charkově zemřelo 15 lidí

Nejméně 15 lidí zemřelo a pět utrpělo zranění při požáru v pečovatelském domově pro seniory v Charkově na východě Ukrajiny. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura Unian. První zprávy z místa se zmiňovaly o 13 mrtvých a čtyřech zraněných.

Požár podle úředního komuniké vypukl odpoledne po třetí hodině kyjevského času (po 14:00 SEČ) ve dvoupodlažní budově, která byla přestavěna na domov pro přestárlé. Po uhašení plamenů hasiči nalezli na místě těla 15 osob.

Podobná neštěstí bývají v bývalých sovětských republikách poměrně častá. Tento měsíc si sedm mrtvých vyžádal požár v načerno zřízeném domově důchodů ve vsi poblíž Ťumeně na Sibiři, kde zemřeli nepohybliví pacienti dlouhodobě upoutaní na lůžko. Minulý měsíc při požáru domova důchodců v ruském Baškirsku zemřelo 11 lidí. Malá dřevěná budova neměla žádné vybavení pro hašení ohně. Vyšetřovatelé zadrželi ředitelky obou zařízení, kterým hrozí roky ve vězení za zavinění smrti z nedbalosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy