Detektivka Ve stínu poráží elitní akční hrdiny

Kultura ČTK Kultura, ČTK
25. 9. 2012 11:39
Ondříčkův thriller Ve stínu vede tabulku návštěvnosti českých kin
Foto: Falcon

Praha - Detektivka režiséra Davida Ondříčka Ve stínu, kterou Česká filmová a televizní akademie vyslala do soutěže nominací o Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film, je podruhé v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu ji zhlédlo dalších zhruba dvacet tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 2,9 milionu korun.

Podle informací Unie filmových distributorů obsadily druhé a třetí místo americké akční snímky Expendables: Nepostradatelní 2 a Resident Evil: Odveta. V prvním z nich exceluje neprůstřelná parta akčních hrdinů v podání Sylvestera Stallona, Jasona Stathama, Dolpha Lundgrena, Bruce Willise i čínského mistra bojových umění Jet Liho. Před filmovými plátny je o víkendu vyhledalo 11 290, respektive 8541 diváků.

Čtvrté místo zaujala distribuční novinka Bastardi 3 Tomáše Magnuska a za ní je americký animovaný snímek Rebelka.

Letní erotická komedie Jana Hřebejka a Michala Viewegha Svatá čtveřice skončila sedmá - na kontě má zatím za pět týdnů 115 810 diváků a tržby přesahující 15 milionů korun. Z domácí tvorby zabodovaly v první dvacítce ještě Vrásky z lásky Jiřího Stracha, v nichž se po čtyřiceti letech před filmovou kameru společně vrátili Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová. Jsou na sedmnáctém místě.

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Proto například Magnuskovi Bastardi 3 skončili s víkendovou bilancí více než jedenácti tisíc diváků až čtvrtí. Na tržbách totiž vydělali 1,3 milionu korun, zatímco Odveta z americké produkce měla sice diváků méně - 8541, avšak v pokladnách kin vzhledem k vyššímu vstupnému nechali 1,4 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

před 6 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy