Depeche Mode vydali singl Heaven, v březnu vyjde album

Kultura Kultura
4. 2. 2013 21:32
Deska se jmenuje Delta Machine a vyjde na jaře
Depeche Mode na snímku Antona Corbijna
Depeche Mode na snímku Antona Corbijna | Foto: Anton Corbijn

Praha - Chystaná novinka synth-popových veteránů Depeche Mode je jedním z nejočekávanějších alb letošního roku a kapela z něj nyní první singl. Jmenuje se Heaven, nese se v uvolněném pomalejším tempu a propaguje jej klip, v němž „depešáci" hrají v klenutých prostorách kostela a za nimi se míhají světelné efekty.

Videoklip se natáčel v New Orleans a má ho na starosti režisér a fotograf Timothy Saccenti. Podle frontmana skupiny Davea Gahana se inspirací stala krásná, přesto temná obraznost předloňského snímku Strom života.

„Hlavně je to performativní videoklip, takový jsme už dlouhou dobu neudělali," vysvětloval vyjádřením pro magazín NME.

Skladba samotná se objeví na třinácté řadové desce Delta Machine, kterou Depeche Mode plánují vydat 26. března. Kromě klasického CD má se v hudebních obchodech objeví také speciální Deluxe Edition se čtyřmi skladbami navíc a s rozsáhlým bookletem obsahujícím mimo jiné fotky Antona Corbijna, dlouhodobého tvůrce vizuální stránky kapely.

„Hudebně to bude zhruba někde mezi elektronikou z desky Violator a vlivy blues či gospelu z Songs of Faith and Devotion," prohlásil o hudební podobě nahrávky už loni Gahan. „Texty skladeb jsou o vztazích, vztazích ke světu, politice, a pocitech, zda zapadáte či nikoliv," dodal tehdy.

Depeche Mode se na aktuálním turné zastaví i v Praze. 23. července vystoupí v Synot Tip Areně.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy