Deadmau5 se pro příští album inspiruje Zdí od Floydů

Kultura Kultura
29. 9. 2012 12:28
Deadmau5 si si po titulu album title goes here dá roční pauzu od koncertů
Foto: Reuters

Praha - Joel Thomas Zimmer, kanadský DJ a hudební producent, známější v hudebním světě jako "Deadmau5", oznámil přípravu  tématického alba, pro nějž mu za inspiraci sloužila The Wall, rocková opera od skupiny Pink Floyd z roku 1979. Sdělil to v rozhovoru pro MTV ke příležitosti  šestého studiového alba "album title goes here" vydaného 24. září . Zároveň se svěřil, že alespoň rok nebude vystupovat na veřejnosti, aby se na nový projekt mohl soustředit.

„Album title goes here je pro mne něco jako portfolio mého roku a práce, kterou jsem zvládl během chaotického období," řekl Deadmau5. „Snad příště - a vím, že to zasr*** říkám pokaždý, si tenhle rok odpočinu od turné a dám dohromady něco jako The Wall od Pink Floydů..." Zatím není jasné, jestli Deadmau5 natočí v rámci tématického alba doprovodný film.

Jednotlivé tracky nového alba tetokrát vybírali samotní fanoušci na internetu. „Nebylo to jedno z těch alb, kde jsem předem věděl, jak budou skladby následovat. Hodně jsem cestoval, na pár týdnů jsem se vždycky vrátil domů a dal dohromady píseň. Pak lidi uviděli, že jsem to pustil online a v případě pozitivního ohlasu jsem si řekl: OK, dám to na album," prohlásil Deadmau5.

´Album title goes here´ bude  prvním studiovým albem od dva roky starého „4x4=12".

Zimmer se narodil 5. ledna 1981. Koncem devadesátých let začal seznamovat veřejnost se svými namixovanými a skládanými výtvory a do povědomí publika vstoupil ve svojí myší masce. První album s názvem Get Scrapped vydal v roce 2005. Několikrát byl nominován na Grammy, třikrát vyhrál Mezinárodní ocenění za taneční hudbu a stejný počet cen Juno (kanadská obdoba Grammy) si odnesl za taneční nahrávky roku.      

´Album title goes here´ bude obsahovat tyto skladby:

Superliminal
Channel 42
The Veldt
Fn Pig
Professional Griefers
Maths
There Might Be Coffee
Take Care Of The Proper Paperwork
Closer
October
Sleepless
Failbait
Telemiscommunications

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 14 minutami

Brazilský prezident oznámil, že má možná rakovinu kůže. Lékaři mu odstranili mateřské znamínko

Brazilský prezident Jair Bolsonaro má možná rakovinu kůže. Podle agentury Reuters to oznámil poté, co mu ve středu lékaři odstranili mateřské znamínko z ucha. Bolsonaro prohlásil, že se těší dobrému zdraví, ale bylo mu doporučeno zrušení návštěvy města Salvador v brazilském státě Bahía kvůli vyčerpanosti.

Čtyřiašedesátiletý prezident Brazílie je považován za krajně pravicového a také velmi kontroverzního politika. Mnozí ho například viní z toho, že přispívá k odlesňování svou politikou upřednostňování ekonomického rozvoje před ochranou životního prostředí a zlehčováním varovných statistik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy