Deadmau5 se pro příští album inspiruje Zdí od Floydů

Kultura Kultura
29. 9. 2012 12:28
Deadmau5 si si po titulu album title goes here dá roční pauzu od koncertů
Foto: Reuters

Praha - Joel Thomas Zimmer, kanadský DJ a hudební producent, známější v hudebním světě jako "Deadmau5", oznámil přípravu  tématického alba, pro nějž mu za inspiraci sloužila The Wall, rocková opera od skupiny Pink Floyd z roku 1979. Sdělil to v rozhovoru pro MTV ke příležitosti  šestého studiového alba "album title goes here" vydaného 24. září . Zároveň se svěřil, že alespoň rok nebude vystupovat na veřejnosti, aby se na nový projekt mohl soustředit.

„Album title goes here je pro mne něco jako portfolio mého roku a práce, kterou jsem zvládl během chaotického období," řekl Deadmau5. „Snad příště - a vím, že to zasr*** říkám pokaždý, si tenhle rok odpočinu od turné a dám dohromady něco jako The Wall od Pink Floydů..." Zatím není jasné, jestli Deadmau5 natočí v rámci tématického alba doprovodný film.

Jednotlivé tracky nového alba tetokrát vybírali samotní fanoušci na internetu. „Nebylo to jedno z těch alb, kde jsem předem věděl, jak budou skladby následovat. Hodně jsem cestoval, na pár týdnů jsem se vždycky vrátil domů a dal dohromady píseň. Pak lidi uviděli, že jsem to pustil online a v případě pozitivního ohlasu jsem si řekl: OK, dám to na album," prohlásil Deadmau5.

´Album title goes here´ bude  prvním studiovým albem od dva roky starého „4x4=12".

Zimmer se narodil 5. ledna 1981. Koncem devadesátých let začal seznamovat veřejnost se svými namixovanými a skládanými výtvory a do povědomí publika vstoupil ve svojí myší masce. První album s názvem Get Scrapped vydal v roce 2005. Několikrát byl nominován na Grammy, třikrát vyhrál Mezinárodní ocenění za taneční hudbu a stejný počet cen Juno (kanadská obdoba Grammy) si odnesl za taneční nahrávky roku.      

´Album title goes here´ bude obsahovat tyto skladby:

Superliminal
Channel 42
The Veldt
Fn Pig
Professional Griefers
Maths
There Might Be Coffee
Take Care Of The Proper Paperwork
Closer
October
Sleepless
Failbait
Telemiscommunications

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy