Cumberbatch má úžasný tajný plán, odhaluje Star Trek

Kultura Kultura
4. 1. 2013 14:25
Režisér J.J.Abrams odtajnil roli Benedicta Cumberbatche
Benedict Cumberbatch v kapitánském křesle
Benedict Cumberbatch v kapitánském křesle | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Od chvíle, kdy vešlo ve známost, že se Benedict Cumberbatch objeví v pokračování Star Treku - Star Trek : Into Darknes, začaly dohady o tom, koho bude populární britský herec představovat. Je, nebo není Khan? Je John Harrison jenom pseudonym?

Režisér J.J. Abrams si dlouho nechával jakékoliv info o této postavě v rukávu a až nyní se ohledně Cumberbatchovy úlohy víc rozpovídal. „John Harrison je původně obyčejný člověk. A teď, co ho činí tak děsivým. Je to člověk pracující pro organizaci jménem Starfleet, ke které se však obrátí zády, neboť má svůj vlastní příběh a úžasný tajný program," popisuje Abrams.

Z Harrisona se stane velmi nebezpečný protivník. „Po dvou násilných útocích v Londýně a Spojených státech se naši hrdinové snaží Harrisona dopadnout. Ale zjistí, že je to mnohem těžší, než předpokládali," dodává Abrams.

Pro Benedicta Cumberbatche to není první záporná role - v roce 2007 například ztvárnil Paula Marshalla v Pokání. Zahrál si také ve Spielbergově dramatu Válečný kůň, historickém filmu Králova přízeň, Stephena Hawkinga zas ztvárnil v životopisném filmu Hawking. Nejvíc ho však proslavila role novodobého Sherlocka Holmese v seriálu televize BBC Sherlock. Namluvil také roli draka Šmaka a zahrál si Nekromanta v Jacksonově Hobitovi.

Star Trek : Into Darkness se v britských kinech objeví 17 května, česká premiéra je plánována na 6. června.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy