Colours se vybarvují. Jedou MGMT a bubeníci z Francie

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 12. 2013 13:12
Colours of Ostrava přidává další hvězdy programu pro rok 2014
MGMT
MGMT | Foto: Aktuálně.cz

Ostrava - Na festival Colours of Ostrava 2014 přijede i bubenická formace Les Tambours du Bronx z Francie či americká psychedelická kapela MGMT. Minulý týden pořadatelé oznámili také vystoupení zpěváka Led Zeppelin Roberta Planta s kapelou Sensational Space Shifters.

"Obě kapely, i když jsou každá z jiného žánru, dávají obrovský důraz na vizuální složku koncertu, jejich vstoupení proto budou pro diváky velký zážitek," řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

MGMT si získali popularitu už prvním albem Oracular Spectacular a také díky chytlavým hitům jako Electric Feel a Kids. Postupně získali několik nominací na ceny Grammy. Svým psychedelickým halucinogenním rockem a popem okouzlili řadu kapel a hudebníků, se kterými si také společně zahráli, jako například Paul McCartney či Radiohead.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Francouzští bubeníci na plechové sudy Les Tambours du Bronx pocházejí z průmyslové čtvrti francouzského města Nevers přezdívané Bronx. "Těšte se na rytmicky a vizuálně strhující industriální obřad zesílený elektronikou, hip hopem, metalem a sborovým řevem, vrcholící zničením nástrojů a totálním vysílením bubenické eskadry do půl těla svlečených chlapů," popsala plánovaný koncert Holušová.

Členové skupiny začali hrát násadami od krumpáčů na obrovské sudy v z dlouhé chvíle, ale brzy se proslavili. Dnes už mají za sebou vystoupení s Robertem Plantem či metalovou kapelou Korn.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Dalšími už potvrzenými účinkujícími na Colours of Ostrava jsou americká zpěvačka a básnířka nigerijského původu Iyeoka a tajemná psychedelická formace Goat ze švédské vesnice Korpolombolo. Jako první už byl potvrzen americký písničkář John Grant.

Festival Colours of Ostrava 2014 se uskuteční od 17. do 20. července v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Návštěvníci se mohou opět těšit na čtyři dny plné koncertů předních zahraničních i domácích kapel, divadel, workshopů, diskusí, filmů a dalších aktivit na mnoha otevřených i krytých scénách.

Podívejte se do industriálního areálu ve Vítkovicích na loňské Colours of Ostrava:

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy