Colours se vybarvují. Jedou MGMT a bubeníci z Francie

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 12. 2013 13:12
Colours of Ostrava přidává další hvězdy programu pro rok 2014
MGMT
MGMT | Foto: Aktuálně.cz

Ostrava - Na festival Colours of Ostrava 2014 přijede i bubenická formace Les Tambours du Bronx z Francie či americká psychedelická kapela MGMT. Minulý týden pořadatelé oznámili také vystoupení zpěváka Led Zeppelin Roberta Planta s kapelou Sensational Space Shifters.

"Obě kapely, i když jsou každá z jiného žánru, dávají obrovský důraz na vizuální složku koncertu, jejich vstoupení proto budou pro diváky velký zážitek," řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

MGMT si získali popularitu už prvním albem Oracular Spectacular a také díky chytlavým hitům jako Electric Feel a Kids. Postupně získali několik nominací na ceny Grammy. Svým psychedelickým halucinogenním rockem a popem okouzlili řadu kapel a hudebníků, se kterými si také společně zahráli, jako například Paul McCartney či Radiohead.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Francouzští bubeníci na plechové sudy Les Tambours du Bronx pocházejí z průmyslové čtvrti francouzského města Nevers přezdívané Bronx. "Těšte se na rytmicky a vizuálně strhující industriální obřad zesílený elektronikou, hip hopem, metalem a sborovým řevem, vrcholící zničením nástrojů a totálním vysílením bubenické eskadry do půl těla svlečených chlapů," popsala plánovaný koncert Holušová.

Členové skupiny začali hrát násadami od krumpáčů na obrovské sudy v z dlouhé chvíle, ale brzy se proslavili. Dnes už mají za sebou vystoupení s Robertem Plantem či metalovou kapelou Korn.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Dalšími už potvrzenými účinkujícími na Colours of Ostrava jsou americká zpěvačka a básnířka nigerijského původu Iyeoka a tajemná psychedelická formace Goat ze švédské vesnice Korpolombolo. Jako první už byl potvrzen americký písničkář John Grant.

Festival Colours of Ostrava 2014 se uskuteční od 17. do 20. července v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Návštěvníci se mohou opět těšit na čtyři dny plné koncertů předních zahraničních i domácích kapel, divadel, workshopů, diskusí, filmů a dalších aktivit na mnoha otevřených i krytých scénách.

Podívejte se do industriálního areálu ve Vítkovicích na loňské Colours of Ostrava:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy