Colin Firth se stane opět vládcem v Králově řeči 2

Kultura Kultura
25. 9. 2012 11:20
Pokračování oscarového dramatu se bude odehrávat během druhé světové války
Foto: Reuters

Praha - Podle zákulisních informací se režisér Tom Hooper chystá na pokračování oscarového historického filmu Králova řeč (The King´s Speech) z roku 2010, jenž vyprávěl o vztahu budoucího krále Jiřího VI (Colin Firth) a jeho logopeda Lionela Logueho (Geoffrey Rush), který mu ještě jako vévodovi z Yorku pomohl zbavit se koktavosti.

Původní snímek získal čtyři Oscary - za nejlepší film, nejlepší režii, nejlepšího herce (pro Firtha) a nejlepší původní scénář.

Sequel k filmu má již zajištěného Colina Firtha v hlavní roli. Geoffrey Rush a Helena Bonham-Carter (coby vévodkyně z Yorku a pozdější královna matka) se zřejmě přidají. Příběh nemá již být zaměřen na královu vadu řeči, nýbrž na změněný život královy a doktorovy rodiny během druhé světové války.

„Hlavním objektem zájmu má být Jiří, ale ukáže to vliv na život celé královské domácnosti. Pořád tu je velká fascinace dobou Blitzkriegu, německé letecké kampaně proti Británii. Film je zatím hodně na začátku, ale všichni se na to velmi brzy vrhnou," líčí na webu nejmenovaný zasvěcenec.

Králova řeč byla natočena podle scénáře Davida Seidlera, který sám v dětství trpěl koktavostí a na dramatizaci příběhu Jiřího a Lougeho pracoval již od roku 1980. Královna matka jej během práce požádala, aby nic z toho nezveřejňoval, dokud je ona sama naživu. Seidler se tedy k zpracovávanému materiálu vrátil až po její smrti v roce 2002 - následovně předělával své dílo pro divadlo a nakonec pro film. Devět týdnů před začátkem filmování byly nalezeny nové Logueho poznámky, které do scénáře připsal.     

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Dominantní kanoista Fuksa si na MS zajistil finále na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa na mistrovství světa dominoval v rozjížďce na 500 metrů a s přehledem si zajistil nedělní finále. Tam může získat třetí světový titul na této neolympijské trati. Rozjížďku na 500 metrů vyhrál na šampionátu v Kodani také kajakář Jakub Zavřel, ale tam se přímo do finále nepostupovalo. Mistra Evropy z roku 2017 a letošního bronzového medailistu z ME Zavřela tak čeká v sobotu semifinále.

před 16 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy