Colin Firth se stane opět vládcem v Králově řeči 2

Kultura Kultura
25. 9. 2012 11:20
Pokračování oscarového dramatu se bude odehrávat během druhé světové války
Foto: Reuters

Praha - Podle zákulisních informací se režisér Tom Hooper chystá na pokračování oscarového historického filmu Králova řeč (The King´s Speech) z roku 2010, jenž vyprávěl o vztahu budoucího krále Jiřího VI (Colin Firth) a jeho logopeda Lionela Logueho (Geoffrey Rush), který mu ještě jako vévodovi z Yorku pomohl zbavit se koktavosti.

Původní snímek získal čtyři Oscary - za nejlepší film, nejlepší režii, nejlepšího herce (pro Firtha) a nejlepší původní scénář.

Sequel k filmu má již zajištěného Colina Firtha v hlavní roli. Geoffrey Rush a Helena Bonham-Carter (coby vévodkyně z Yorku a pozdější královna matka) se zřejmě přidají. Příběh nemá již být zaměřen na královu vadu řeči, nýbrž na změněný život královy a doktorovy rodiny během druhé světové války.

„Hlavním objektem zájmu má být Jiří, ale ukáže to vliv na život celé královské domácnosti. Pořád tu je velká fascinace dobou Blitzkriegu, německé letecké kampaně proti Británii. Film je zatím hodně na začátku, ale všichni se na to velmi brzy vrhnou," líčí na webu nejmenovaný zasvěcenec.

Králova řeč byla natočena podle scénáře Davida Seidlera, který sám v dětství trpěl koktavostí a na dramatizaci příběhu Jiřího a Lougeho pracoval již od roku 1980. Královna matka jej během práce požádala, aby nic z toho nezveřejňoval, dokud je ona sama naživu. Seidler se tedy k zpracovávanému materiálu vrátil až po její smrti v roce 2002 - následovně předělával své dílo pro divadlo a nakonec pro film. Devět týdnů před začátkem filmování byly nalezeny nové Logueho poznámky, které do scénáře připsal.     

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy