Charlie Straight míří na olympiádu

Kultura Kultura
23. 7. 2012 15:12
Britpopová kapela z Ostravy se představí se třikrát v Českém domě
Foto: Aktuálně.cz

Londýn - Charlie Straight se vrací domů, respektive do domova svých hudebních vzorů. V době zahájení olympijských her se představí v londýnském parku Highbury Fields a v následujících dnech vystoupí také v rámci koncertního programu Českého domu.

„Máme blízko k tamní hudební scéně a moc se těšíme," říká frontman Albert Černý k akci Torch Relay Day, jež proběhne ve čtvrtek 26. července. Ta se uskuteční u příležitosti jedné z posledních zastávek olympijského ohně během svého putování po Velké Británii a společně s Charlie Straight na ní vystoupí několik tamních interpretů.

Minimálně typem hudební produkce by mezi ně jedna z nejúspěšnějších domácích kapel posledních měsíců měla zapadnout. „U Charlie Straight, stejně jako u jejich anglofilských předchůdců Roe Deer nebo Southpaw, je nakonec skutečně zarážející jedna věc: jak dokonalé kopie svých vzorů dokázali stvořit," napsal recenzent Karel Veselý o jejich poslední desce Someone With A Slow Heartbeat.

Další dvě vystoupení kapely se pak odehrají v následujících dvou dnech v Českém domě, přičemž na pátečním je doprovodí Toxique a na sobotním Support Lesbiens. Následně se na stejném místě představí ještě Monkey Bussiness, PSH, Tereza Černochová, Republic Of Two, Sunflower Caravan, Please The Trees a Lanugo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy