Českým kinům opět vládne Hobitova neočekávaná cesta

Kultura ČTK Kultura, ČTK
3. 1. 2013 9:33
Fantasy film Hobit je opět nejnavštěvovanějším filmem
Hobit opět na prvním místě
Hobit opět na prvním místě | Foto: Warner Bros.

Praha - První díl filmu Hobit s podtitulem Neočekávaná cesta, nabízející postavy i atmosféru Středozemě známou z kultovní trilogie Pán prstenů, přilákal o třetím víkendu od premiéry do českých kin 92 724 diváků. Za zhlédnutí snímku nechali v pokladnách 14,7 milionu korun. Snímek tak opět vedl tabulku návštěvnosti a má už na kontě skoro 460 tisíc diváků, jeho tržby přesáhly 70 milionů korun.

Druhé místo s velkým odstupem obsadil v předsilvestrovském víkendu se 17 493 zájemci nový belgický animovaný snímek Sammyho dobrodružství 2, který na třetí pozici odsunul americký film Pí a jeho život. Ten zhlédlo 14 762 lidí.

Za ním skončil akční snímek Jack Reacher: Poslední výstřel s Tomem Cruisem v titulní roli tajemného elitního vyšetřovatele. První pětici uzavřel americký přepis Tolstého Anny Kareniny s Keirou Knightleyovou v hlavní roli.

Hobit se s bondovkou Skyfall, která je aktuálně na desátém místě, podílí na razantním zvýšení návštěvnosti kin na konci roku. Oba tituly totiž mají nakročeno k půlmilionové hranici. Více než 400 tisíc diváků zhlédlo upírskou epopej Twilight Saga: Rozbřesk - 2. část.

První domácí film je v tabulce víkendové návštěvnosti až na dvanáctém místě. Je to Tománkův animovaný snímek Kozí příběh se sýrem, který dosud zhlédlo 121 tisíc malých i velkých diváků. Osmnácté místo obsadila Ondříčkova detektivka Ve stínu. Zatím má na kontě na 180 tisíc diváků a tržby 22,5 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 40 minutami

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy