Českým kinům opět vládne Hobitova neočekávaná cesta

Kultura ČTK Kultura, ČTK
3. 1. 2013 9:33
Fantasy film Hobit je opět nejnavštěvovanějším filmem
Hobit opět na prvním místě
Hobit opět na prvním místě | Foto: Warner Bros.

Praha - První díl filmu Hobit s podtitulem Neočekávaná cesta, nabízející postavy i atmosféru Středozemě známou z kultovní trilogie Pán prstenů, přilákal o třetím víkendu od premiéry do českých kin 92 724 diváků. Za zhlédnutí snímku nechali v pokladnách 14,7 milionu korun. Snímek tak opět vedl tabulku návštěvnosti a má už na kontě skoro 460 tisíc diváků, jeho tržby přesáhly 70 milionů korun.

Druhé místo s velkým odstupem obsadil v předsilvestrovském víkendu se 17 493 zájemci nový belgický animovaný snímek Sammyho dobrodružství 2, který na třetí pozici odsunul americký film Pí a jeho život. Ten zhlédlo 14 762 lidí.

Za ním skončil akční snímek Jack Reacher: Poslední výstřel s Tomem Cruisem v titulní roli tajemného elitního vyšetřovatele. První pětici uzavřel americký přepis Tolstého Anny Kareniny s Keirou Knightleyovou v hlavní roli.

Hobit se s bondovkou Skyfall, která je aktuálně na desátém místě, podílí na razantním zvýšení návštěvnosti kin na konci roku. Oba tituly totiž mají nakročeno k půlmilionové hranici. Více než 400 tisíc diváků zhlédlo upírskou epopej Twilight Saga: Rozbřesk - 2. část.

První domácí film je v tabulce víkendové návštěvnosti až na dvanáctém místě. Je to Tománkův animovaný snímek Kozí příběh se sýrem, který dosud zhlédlo 121 tisíc malých i velkých diváků. Osmnácté místo obsadila Ondříčkova detektivka Ve stínu. Zatím má na kontě na 180 tisíc diváků a tržby 22,5 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co do kina?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ryanair má rekordní ztrátu, letectví se už ale zotavuje z pandemie

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair vykázala za uplynulý finanční rok bez mimořádných položek rekordní ztrátu 815 milionů eur (20,8 miliardy Kč) po zisku více než jedné miliardy eur v předchozím roce. Omezení související s pandemií donutila firmu zrušit více než 80 procent letů. Aerolinky ale ve své výsledkové zprávě dnes také uvedly, že v odvětví letecké dopravy už vidí signály začínajícího oživení. Finanční rok skončil v březnu.

Ztráta byla nižší, než čekali analytici. Ti ji podle agentury Reuters odhadovali na 834 milionů eur. Počet cestujících, které firma přepravila, klesl na 27,5 milionu ze 149 milionů v předchozím roce. Loňský rok přitom největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě označila za nejnáročnější ve své historii. Výnosy jí klesly o 81 procent na 1,64 miliardy eur.

Ryanair potvrdil předchozí výhled, že v současném fiskálním roce přepraví 80 až 120 milionů cestujících, i když pravděpodobnější je, že tento počet bude spíše na dolním konci rozpětí. Za duben až červen by měl Ryanair přepravit pět až šest milionů cestujících. Dodal ale, že je nemožné poskytnout oficiální výhled zisku na celý rok, předpokládá nicméně, že by mohl vykázat téměř vyrovnané hospodaření, pokud v EU postoupí očkování.

Růst týdenních rezervací z poslední doby podle generálního ředitele Michaela O'Learyho naznačuje, že "oživení už začalo". Počet rezervací na začátku dubna vzrostl na 1,5 milionu týdně z předchozích zhruba 500.000 týdně.

před 1 hodinou

Útočník v Jekatěrinburgu zabil nožem tři muže, zřejmě šlo o opileckou hádku

Tři lidi zabil nožem zřejmě při opilecké hádce útočník v ruském Jekatěrinburgu. Policie při zadržování pachatele musela použít zbraň a zranila ho. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení vyšetřovacího výboru pro Sverdlovskou oblast.

Podle poskytnuté informace bylo policii oznámeno, že v parku poblíž jekatěrinburgského vlakového nádraží došlo "na základě konzumace alkoholu" ke konfliktu. Jeho výsledkem bylo zabití tří mužů.

Mluvčí policie sdělil, že policisté, kteří na místo události přijeli, se snažili útočníka zadržet, ten však s nožem kladl odpor. Protože se nemínil vzdát ani po výstražném výstřelu, byl při dalším použití služební zbraně zraněn. Jak vážné zranění je, mluvčí neupřesnil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy