České diváky nejvíc v kinech zajímá Doba ledová 4

Kultura ČTK Kultura, ČTK
24. 7. 2012 11:11
Už měsíc vládnou českým kinům animovaná zvířátka
Foto: Bontonfilm

Praha - Animovaná Doba ledová 4 již měsíc vládne českým kinům. Za minulý víkend si připsala dalších 43 776 diváků a opět se umístila v čele tabulky návštěvnosti. Podle informací Unie filmových distributorů se tržby snímku s podtitulem Země v pohybu blíží k 53 milionům korun.

Také druhé místo patří animovaným hrdinům ze zvířecí říše. Třetí pokračování úspěšné série Madagaskar o víkendu sledovalo 18 tisíc diváků. Celkem má Madagaskar 3 na kontě přes 300 tisíc diváků a tržby ve výši více než 42 milionů korun. Na třetím místě je nová filmová adaptace klasického komiksu Spider-Man pod názvem The Amazing Spider-Man, kterou za necelé dva týdny od uvedení do tuzemských kin vidělo více než 60 tisíc diváků.

Čtěte také
Recenze: Čtvrtá doba ledová? Nuda, voda, žaludy
Recenze: Madagaskar 3 je nemožný, a právě proto úžasný
Recenze: Nový Spider-Man je amazing. A navíc i chytrý
Recenze: Magic Mike odhalí víc, než touží dámy vidět
Recenze: Polski film je chytrá anarchie zpod Špilasu

Na čtvrtém místě do tabulky víkendové návštěvnosti vkročila novinka v podobě amerického snímku Abraham Lincoln: Lovec upírů, v němž za zrušení otroctví i proti upírům sympatizujícím v americké občanské válce s otrokářským Jihem bojuje prezident USA Lincoln. Během prvního víkendu přilákal bezmála devět tisíc diváků.

Páté místo tabulky patří snímku Bez kalhot, v němž dveře do světa mužských striptérů otevřel režisér Steven Soderbergh. Film zatím celkem vidělo 28 300 lidí, kteří v pokladnách kin nechali necelé čtyři miliony korun.

Komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel je sedmá s celkovým počtem návštěvníků 408 945 a spolu s Prušinovského Okresním přeborem na osmnáctém (374 833 lidí) zůstává rekordmanem první dvacítky. Z tuzemských snímků je v první dvacítce ještě Polski film na osmém místě, který zatím zhlédlo 15 tisíc diváků.

 

Právě se děje

Další zprávy