České diváky nejvíc v kinech zajímá Doba ledová 4

Kultura ČTK Kultura, ČTK
24. 7. 2012 11:11
Už měsíc vládnou českým kinům animovaná zvířátka
Foto: Bontonfilm

Praha - Animovaná Doba ledová 4 již měsíc vládne českým kinům. Za minulý víkend si připsala dalších 43 776 diváků a opět se umístila v čele tabulky návštěvnosti. Podle informací Unie filmových distributorů se tržby snímku s podtitulem Země v pohybu blíží k 53 milionům korun.

Také druhé místo patří animovaným hrdinům ze zvířecí říše. Třetí pokračování úspěšné série Madagaskar o víkendu sledovalo 18 tisíc diváků. Celkem má Madagaskar 3 na kontě přes 300 tisíc diváků a tržby ve výši více než 42 milionů korun. Na třetím místě je nová filmová adaptace klasického komiksu Spider-Man pod názvem The Amazing Spider-Man, kterou za necelé dva týdny od uvedení do tuzemských kin vidělo více než 60 tisíc diváků.

Čtěte také
Recenze: Čtvrtá doba ledová? Nuda, voda, žaludy
Recenze: Madagaskar 3 je nemožný, a právě proto úžasný
Recenze: Nový Spider-Man je amazing. A navíc i chytrý
Recenze: Magic Mike odhalí víc, než touží dámy vidět
Recenze: Polski film je chytrá anarchie zpod Špilasu

Na čtvrtém místě do tabulky víkendové návštěvnosti vkročila novinka v podobě amerického snímku Abraham Lincoln: Lovec upírů, v němž za zrušení otroctví i proti upírům sympatizujícím v americké občanské válce s otrokářským Jihem bojuje prezident USA Lincoln. Během prvního víkendu přilákal bezmála devět tisíc diváků.

Páté místo tabulky patří snímku Bez kalhot, v němž dveře do světa mužských striptérů otevřel režisér Steven Soderbergh. Film zatím celkem vidělo 28 300 lidí, kteří v pokladnách kin nechali necelé čtyři miliony korun.

Komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel je sedmá s celkovým počtem návštěvníků 408 945 a spolu s Prušinovského Okresním přeborem na osmnáctém (374 833 lidí) zůstává rekordmanem první dvacítky. Z tuzemských snímků je v první dvacítce ještě Polski film na osmém místě, který zatím zhlédlo 15 tisíc diváků.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy