Carey Mulligan je favoritkou na roli Hillary Clinton

Kultura Kultura
6. 6. 2013 16:31
Britská herečka naposledy zazářila ve Velkém Gatsbym
Carey Mulligan
Carey Mulligan | Foto: Profimedia.cz

Praha - Carey Mulliganová je favoritkou na roli Hillary Clintonové v životopisném filmu o političce a bývalé první dámě. Snímek Rodham, pojmenovaný podle rodného příjmení Clintonové, v režii Jamese Ponsoldta pojednává o životě Clintonové, v době kdy pracovala ve Výboru pro justici a soudnictví během aféry Watergate.

Foto: Aktuálně.cz

Film bude také reflektovat počátky jejího vztahu s Billem Clintonem, podle scénáře i velmi otevřeně. Hillary Clintonová byla počátkem sedmdesátých let nejmladší právničkou Výboru justice a soudnictví, Bill Clinton v té době učil právo v Arkansasu.

Pro Carey Mulliganovou by ztvárnění Hillary Clintonové mohlo znamenat další zajímavý zářez v hvězdné kariéře. Sedmadvacetiletá britská herečka na sebe poprvé výrazně upozornila před čtyřmi lety rolí zklamané studentky ve Škole života, která jí vynesla nominaci na Oscara. Od té doby zazářila například v Refnově vysoce ceněném snímku Drive, pokračování dramatu z prostředí finančníků Wall Street: Peníze nikdy nespí, sci fi Neopouštěj mě, dramatu Stud a nejnověji pak v poslední adaptaci Fitzgeraldova románu Velký Gatsby, kde ztvárnila Daisy Buchananovou, životní lásku Jaye Gatsbyho.

S hlavní rolí snímku o Clintonové byly spojovány také Amanda Seyfriedová, Scarlett Johannsonová, Reese Witherspoonová nebo Jessica Chastainová. Chastainová však jakákoliv jednání o účasti v tomto filmu nedávno popřela.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy