Cameron má plán. Po Avatarech se vydá do Afriky

Kultura Kultura
26. 10. 2012 15:33
Cameron se zajímá o práva na film o informační specialistce
Premiéra Titanicu 3D Londýn - James Cameron a Suzy Amis
Premiéra Titanicu 3D Londýn - James Cameron a Suzy Amis | Foto: Reuters

Praha - Drama se silnou hrdinkou The Informationist plánuje natočit kanadský hvězdný režisér James Cameron. Příběh má původ v knižní předloze Taylor Stevens, který vyšel loni a stal se bestsellerem.

Stevens přitom píše celou trilogii - druhý díl, The Innocent, vyšel letos, závěrečná kniha The Doll přijde na trh v příštím roce. A Cameron zvažuje, že by mohl příběh převést na filmové plátno.

Ústřední hrdinkou příběhu je informační specialistka Vanessa Munroe, která je podle producenta Johna Landaua „mixem Lisbeth Salanderové a Jasona Bournea." Monreová cestuje do Afriky, země svého dětství, když hledá zmizelou dceru ropného miliardáře z Texasu. Ale to není jediná příběhová osa.

„Vanessa Munroe je zajímavá zajímavá a přesvědčivá hrdinka s bystrou myslí a touhou po dobrodružství. Neméně zajímavý je pro mě její citový život a nečekaná love story. Těším se, až ji uvidím na velkém plátně," prohlásil totiž sám Cameron.

Ve filmu tedy nebude chybět ani láska. Podle Landaua je kniha jednou z „nejfilmovějších" knih, co kdy četl a má všechny prvky typické pro Cameronu režii - ženskou hrdinku, která je schopná, fyzicky silná i zkušená a skvěle akční i nečekaný milostný příběh.

Nicméně v současnosti se Cameron plně věnuje Avatarovi, ačkoliv jeho zájem o The Informationist podkopává tvrzení, že si s modrými mimozemšťany vystačí po zbytek kariéry. Plánuje totiž další dvě pokračování svého hitu roku dva tisíce devět a nevylučuje, že by vznikl i Avatar 4. Druhé pokračování Avataru je přitom plánováno na rok 2015 a předpokládá se, že trojka přijde vzápětí.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Poslance Volného vyšetřuje po incidentu ve sněmovně policie kvůli výtržnictví

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém nezařazený poslanec Lubomír Volný fyzicky napadl poslance, pro podezření z výtržnictví, řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Podávání dalších informací k případu si podle něj vyhradilo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z výtržnictví, řekl Daněk. O tom, že by bylo v kauze podáno nějaké trestní oznámení, nevěděl, nicméně jej nevyloučil. Doplnil, že pokyn k prověřování případu dalo zmíněné státní zastupitelství.

Sněmovna ve čtvrtek jednala o prodloužení nouzového stavu kvůli nemoci covid-19. Volný při svém vystoupení na jejím plénu nemluvil k věci a předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) ho upozornil na to, že mu vypne mikrofon. Když to udělal, Volný přišel mluvit přímo na místo předsedajícího a Hanzel se ho snažil odstrčit. Předsedajícímu přišli pomoci další poslanci ČSSD. Po kratší strkanici Volný místo v doprovodu ochranné služby policie opustil.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 8 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy