Bulvár se z trafik přesouvá na prkna, co znamenají svět

td
21. 3. 2012 5:32
Bulváru není nikdy dost, promítne se i do divadelního představení Malého Vinohradského divadla
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Bez bulváru by naše společnost nebyla tím, čím je, což si uvědomuje i soubor Malého Vinohradského divadla v Praze. Právě bulvár se tak stal inspirací nejnovějšího představení, které si odbylo premiéru již ve středu, derniéra potom připadá na 1. dubna. Pod pilotní díl divadelního seriálu se jako režisér podepsal Jiří Ondra, dramaturgem představení je Peter Chmela.

Do divadla na Bulvár.cz jen s občankou

Divadelní hra s názvem Bulvár.cz přenese diváky do končin, které jistě dobře znají z každodenního života. Pozadím představení se totiž stane veřejná scéna v České republice a nejdůležitější události, které mají v populárních tiskovinách své pevné místo. Snad právě proto je Bulvár.cz určen pouze již zkaženým dospělým.

Obsazení hry je věrné stálému souboru Malého Vinohradského divadla, návštěvníci se tak mohou těšit na Hanu Mathauserovou, Vladimíra Jopka, Petra Pochopa či Stelu Chmelovou. V dalších rolích se představí také Tereza Karpianus, Petr Reif nebo David Hlaváč.

Malé Vinohradské divadlo se mění a sází na individualitu

Malé Vinohradské divadlo funguje již od roku 2003 a pro letošní sezónu si místní soubor při pravil přímo revoluční změny. Jedná se zejména o rozšíření stávajících projektů, programovou skladbu totiž obohatí spolupráce s režiséry Jiřím Ondrou a Peterem Chmelou. Výsledkem by měla být rozpoznatelná dramaturgie a rozšíření cílové skupiny publika.

V sezóně 2011/2012 se mohou příznivci Malého Vinohradského divadla těšit ještě na několik premiér, mezi které patří například inscenace Honza mlynářem aneb Voda dobrá, voda zlá nebo představení Gulliverovy cesty.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy