Brad Pitt pošle Ježíše na kříž

Kultura Kultura
13. 1. 2013 11:02
Nejatraktivnější herec světa bude možná hrát Piláta Pontského
Foto: Reuters

Praha - Připravované novozákonní drama Pontius Pilate možná zaviní, že ženy po celém světě začnou fandit muži, jenž nechal ukřižovat Ježíše Krista. Samotného správce Judeje, Piláta Pontského, totiž má hrát Brad Pitt.

Připomínáme, že scénář přijatý společností Warner Bros. napsala Vera Blasi po více než desetiletém studiu bible a historických pramenů. Kromě jiných se ve snímku z historických a biblických postav mají objevit Tiberius, Caligula, Kaifáš, Jan Křtitel, Salome a Máří Magdalena.

Brad Pitt se po skončení studií živil jako řidič limuzíny nebo stěhovák. Dokonce se převlékal i do obrovské masky kuřete.
Brad Pitt se po skončení studií živil jako řidič limuzíny nebo stěhovák. Dokonce se převlékal i do obrovské masky kuřete. | Foto: Reuters

„Máme tu k dispozici římské a židovské historické texty se čtyřmi evangelii a pak tu je prostor ke spekulaci o Pilátově dilematu," vyjádřila se ke své práci Blasi, podle níž spekulace zabírají asi dvacet procent filmového příběhu. 

„Spíš než biblický film, Blasin scénář se čte jako místní obdoba epizody Zóny soumraku, v níž se z hrdého a schopného římského vojáka stane pořádný nadutec. Jeho arogance a neschopnost pochopit zanícení občanů a jejich nenávist k okupantům s pohanskými bohy ho dovedou ke katastrofickým rozhodnutím. To všechno jej dožene kdo zoufalé situace, v níž musí rozhodnout o osudu třiatřicetiletého rabína obviněného židovskými staršími z provolávání se králem židovským… Blasi se snaží vysvětlit motivace náboženských vůdců typu velekněze Kaifáše jako snahu o sjednocení židovských sekt pod jednu střechu, na rozdíl od některých polarizujících podání typu Gibsonova Umučení Krista," píše Mike Fleming Jr. na serveru Deadline.

Brad Pitt se v tomto roce objeví jako zaměstnanec OSN a bojovník proti zombiím Gerry Lane ve Světové válce Z, Henry B. Northup v Twelve Years A Slave a Westray v The Counselor.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com


 

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy