reklama
 
 

Brad Pitt pošle Ježíše na kříž

13. 1. 2013 11:02
Nejatraktivnější herec světa bude možná hrát Piláta Pontského

Praha - Připravované novozákonní drama Pontius Pilate možná zaviní, že ženy po celém světě začnou fandit muži, jenž nechal ukřižovat Ježíše Krista. Samotného správce Judeje, Piláta Pontského, totiž má hrát Brad Pitt.

Připomínáme, že scénář přijatý společností Warner Bros. napsala Vera Blasi po více než desetiletém studiu bible a historických pramenů. Kromě jiných se ve snímku z historických a biblických postav mají objevit Tiberius, Caligula, Kaifáš, Jan Křtitel, Salome a Máří Magdalena.

„Máme tu k dispozici římské a židovské historické texty se čtyřmi evangelii a pak tu je prostor ke spekulaci o Pilátově dilematu," vyjádřila se ke své práci Blasi, podle níž spekulace zabírají asi dvacet procent filmového příběhu. 

„Spíš než biblický film, Blasin scénář se čte jako místní obdoba epizody Zóny soumraku, v níž se z hrdého a schopného římského vojáka stane pořádný nadutec. Jeho arogance a neschopnost pochopit zanícení občanů a jejich nenávist k okupantům s pohanskými bohy ho dovedou ke katastrofickým rozhodnutím. To všechno jej dožene kdo zoufalé situace, v níž musí rozhodnout o osudu třiatřicetiletého rabína obviněného židovskými staršími z provolávání se králem židovským… Blasi se snaží vysvětlit motivace náboženských vůdců typu velekněze Kaifáše jako snahu o sjednocení židovských sekt pod jednu střechu, na rozdíl od některých polarizujících podání typu Gibsonova Umučení Krista," píše Mike Fleming Jr. na serveru Deadline.

Brad Pitt se v tomto roce objeví jako zaměstnanec OSN a bojovník proti zombiím Gerry Lane ve Světové válce Z, Henry B. Northup v Twelve Years A Slave a Westray v The Counselor.   


 

autor: Kultura | 13. 1. 2013 11:02

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama