Bond je v USA opět na vrcholu, z novinek zaujal Butler

Kultura Kultura
10. 12. 2012 8:55
Skyfall je opět nejnavštěvovanějším filmem v Americe, Twilight Sága je až na třetím místě.
Foto: Bontonfilm

Praha - I když mezi nejnavštěvovanější filmy v USA nacházíme díky absenci významných premiér stále stejné tituly, poslední víkend zaznamenal několikanásobnou výměnu pozic. Třiadvacátý příběh o Jamesi Bondovi - Skyfall - se opět vyšplhal na nejvyšší místo, které po tři předchozí týdny držel závěr Twilight ságy. Snímek od Sama Mendese v samotných USA vydělal 261, 62 miliónů dolarů. V domovské Británii se mu dostalo ještě většího úspěchu než Avatarovi z roku 2009 a po celém světě se za poslední týden opět o něco přiblížil k miliardové hranici s částkou 918, 22 miliónů.   

Čtěte také
Recenze: Bond se ve Skyfall zbavuje cejchu zbabělce

Až na druhou pozici se nakonec dostala animovaná Legendární parta (Rise of the Guardians) od Petera Ramseyho. Její americký zisk činí 61, 91 miliónů dolarů, což je však jen malá náplast na smíšené kritické reakce a nejhorší úvodní víkend společnosti DreamWorks Animation od doby filmu Spláchnutej (Flushed Away) z roku 2006.   

Za kreslenými strážci dětství se umístili Edward Cullen, jeho žena Bella a jejich dcera Renesmee. Twilight Sága: Rozbřesk - 2. část (The Twilight Saga: The Breaking Dawn - part 2) režiséra Billa Condona má nicméně už teď v domovské zemi nastřádáno 268, 73 miliónů. I když fenomén jménem Twilight zatím končí, již v březnu 2013 přijde do kin další adaptace knihy Stephenie Meyer, sci-fi příběhu Hostitel.

Jako jediní si svou pozici uhájili beze změny čtvrtý Lincoln od Stevena Spielberga (97, 3 miliónů dolarů) a pátý Pí a jeho život (Life of Pi) od Anga Lee s 60, 91 milióny dolarů.  

Šesté místo zaujímá nejúspěšnější novinka týdne - romantické komedii Chlap na roztrhání (Playing for Keeps) italského režiséra Gabriele Muccina s Gerardem Butlerem v hlavní roli, přesně 6 milióny a extrémně negativní reakcí kritiky.

Butler se jako bývalý atlet s poskvrněnou minulostí George snaží očistit vycvičením fotbalového týmu svého syna a zjistí, že nedokáže odolat atraktivním matkám ostatních hráčů… Další slavná jména ve filmu zahrnují Umu Thurman, Catherinu Zeta - Jones nebo Jessicu Biel.      

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy