Bieber v hitparádě stoupá, na Kluse ale nestačí

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 6. 2012 17:51
Do první desítky hudební hitparády pronikly dvě novinky
NRJ Awards - Justin Bieber
NRJ Awards - Justin Bieber | Foto: Reuters

Praha - Do první desítky tuzemské hitparády pronikly dvě novinky. Na čtvrtém místě je výběr Taneční liga 140 a na šestém nové album kanadského zpěváka Justina Biebera s názvem Believe.

Pořadí v čele se od minulého týdne nezměnilo. První je Tomáš Klus s albem Racek, Václav Neckář s deskou Dobrý časy je druhý, na třetím místě zůstává nové album skupiny Buty nazvané Duperele.

Pátá příčka patří zpěvačce Adele s deskou 21, na sedmém je nové album Pavla Bobka Kruhy. Následuje nahrávka legendárního projektu Stromboli z roku 1987 obohacená o tři bonusy, za nímž stojí především kytarista Michal Pavlíček a zpěvačka Bára Basiková. Devátá skončila stejně jako minulý týden další Klusova starší deska Hlavní uzávěr splínu a desítku nejprodávanějších alb uzavírá Aneta Langerová s CD a DVD záznamem svého turné s názvem Pár míst...

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů dostala ještě plzeňská kapela Mandrage s albem Moje krevní skupina, čtyři roky starý debut Tomáše Kluse Cesta do záhu(d)by, skupina Walda Gang s novinkou Svařák hop hej a dětský projekt Eurošmouliáda.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístilo album Old Ideas kanadského písničkáře Leonarda Cohena, Madonna a její album MDNA, Norah Jonesová s nahrávkou Little Broken Hearts, zpěvačky s pseudonymem Lana Del Rey nazvaná Born To Die, album Amy MacDonaldové Life In A Beautiful Light a skupina One Direction s DVD Up All Night (The Live Tour).

Čtěte také
Buty hrají virtuózně Davida, temný lounge i vasrpolsky
Recenze: Dobrý časy hrajou na jistotu Půlnoční
Z cukrkandlové holčiny ženou, alchymista Dee a kabaret

 

Právě se děje

teď

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy