Bieber v hitparádě stoupá, na Kluse ale nestačí

Kultura ČTK Kultura, ČTK
26. 6. 2012 17:51
Do první desítky hudební hitparády pronikly dvě novinky
NRJ Awards - Justin Bieber
NRJ Awards - Justin Bieber | Foto: Reuters

Praha - Do první desítky tuzemské hitparády pronikly dvě novinky. Na čtvrtém místě je výběr Taneční liga 140 a na šestém nové album kanadského zpěváka Justina Biebera s názvem Believe.

Pořadí v čele se od minulého týdne nezměnilo. První je Tomáš Klus s albem Racek, Václav Neckář s deskou Dobrý časy je druhý, na třetím místě zůstává nové album skupiny Buty nazvané Duperele.

Pátá příčka patří zpěvačce Adele s deskou 21, na sedmém je nové album Pavla Bobka Kruhy. Následuje nahrávka legendárního projektu Stromboli z roku 1987 obohacená o tři bonusy, za nímž stojí především kytarista Michal Pavlíček a zpěvačka Bára Basiková. Devátá skončila stejně jako minulý týden další Klusova starší deska Hlavní uzávěr splínu a desítku nejprodávanějších alb uzavírá Aneta Langerová s CD a DVD záznamem svého turné s názvem Pár míst...

Do první dvacítky se z tuzemských interpretů dostala ještě plzeňská kapela Mandrage s albem Moje krevní skupina, čtyři roky starý debut Tomáše Kluse Cesta do záhu(d)by, skupina Walda Gang s novinkou Svařák hop hej a dětský projekt Eurošmouliáda.

Ze zahraničních interpretů se do dvacátého místa umístilo album Old Ideas kanadského písničkáře Leonarda Cohena, Madonna a její album MDNA, Norah Jonesová s nahrávkou Little Broken Hearts, zpěvačky s pseudonymem Lana Del Rey nazvaná Born To Die, album Amy MacDonaldové Life In A Beautiful Light a skupina One Direction s DVD Up All Night (The Live Tour).

Čtěte také
Buty hrají virtuózně Davida, temný lounge i vasrpolsky
Recenze: Dobrý časy hrajou na jistotu Půlnoční
Z cukrkandlové holčiny ženou, alchymista Dee a kabaret

 

Právě se děje

před 13 minutami

Za korupci při ovlivňování zakázek si lékař Dbalý odpyká sedm let

Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud. Součástí verdiktu je peněžitý trest 10,9 milionu a povinnost nahradit nemocnici škodu 49,5 milionu korun. Lékař se z dnešního zasedání omluvil, svou vinu od počátku stíhání odmítá. Rozsudek je prvním pravomocným rozhodnutím v Dbalého korupčních kauzách. Muž čelí ještě dalším dvěma obžalobám.

Kauza se týká tří okruhů nemocničních zakázek z let 2008 až 2011, a to konkrétně poradenských a konzultačních služeb, účetních a medicínsko-právních služeb a právních služeb, jež nemocnici poskytovala advokátní kancelář Šachta & Partners (dnes MSB Legal) spojovaná s lobbistou Ivo Rittigem. Dbalý za uzavření smluv přijal podle obžaloby úplatky ve výši 12 milionů korun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy