Beyoncé zazpívala v sídle OSN pro charitu

Kultura Kultura
13. 8. 2012 15:24
Záznam písně bude zveřejněn při Světovém humanitárním dni
Foto: Reuters

Praha - Minulý pátek, 10. srpna, zazpívala slavná zpěvačka Beyoncé svou loňskou píseň  I Was Here přímo v sále Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku. V publiku seděla například sama autorka písně Diane Warren, ale také herečka Julia Stiles a zpěvák The-Dream. Speciální performance je věnovaná Světovému humanitárnímu dni připadajícímu na 19. srpna, který byl ustanoven v roce 2008 u příležitosti pětiletého výročí bombového útoku na kanceláře OSN v Iráku, při němž zemřelo 22 lidí.

Vystoupení Beyoncé má odstartovat globální dobročinnou kampaň. Ilustrace na zpěvaččině webové stránce již teď ukazují lidem, jak mohou pomoci. „Doufám, že každý si slíbí dokončit alespoň jednu humanitární akci - jakkoliv velkou nebo malou," prohlásila Valerie Amos, podtajemnice pro humanitární záležitosti.  

„Vidíme všechny ty titulky zpráv a pomyslíme si: Co můžu udělat, abych pomohla? Světový humanitární den je příležitostí pro nás všechny spolupracovat a něco změnit," líčí své pocity Beyoncé Knowles, která se před svým mimořádným vystoupením setkala s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem. I Was Here vypráví o touze zanechat po sobě stopu, což mělo korespondovat se smyslem připomínaného výročí - pamatovat na ty, kteří riskují život při pomoci potřebným.

Záznam písně, která zazněla na půdě Valného shromáždění OSN, bude zveřejněn na letošní Světový humanitární den - 19. srpna.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 8 minutami

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy