Beyoncé zazpívala v sídle OSN pro charitu

Kultura Kultura
13. 8. 2012 15:24
Záznam písně bude zveřejněn při Světovém humanitárním dni
Foto: Reuters

Praha - Minulý pátek, 10. srpna, zazpívala slavná zpěvačka Beyoncé svou loňskou píseň  I Was Here přímo v sále Valného shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku. V publiku seděla například sama autorka písně Diane Warren, ale také herečka Julia Stiles a zpěvák The-Dream. Speciální performance je věnovaná Světovému humanitárnímu dni připadajícímu na 19. srpna, který byl ustanoven v roce 2008 u příležitosti pětiletého výročí bombového útoku na kanceláře OSN v Iráku, při němž zemřelo 22 lidí.

Vystoupení Beyoncé má odstartovat globální dobročinnou kampaň. Ilustrace na zpěvaččině webové stránce již teď ukazují lidem, jak mohou pomoci. „Doufám, že každý si slíbí dokončit alespoň jednu humanitární akci - jakkoliv velkou nebo malou," prohlásila Valerie Amos, podtajemnice pro humanitární záležitosti.  

„Vidíme všechny ty titulky zpráv a pomyslíme si: Co můžu udělat, abych pomohla? Světový humanitární den je příležitostí pro nás všechny spolupracovat a něco změnit," líčí své pocity Beyoncé Knowles, která se před svým mimořádným vystoupením setkala s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem. I Was Here vypráví o touze zanechat po sobě stopu, což mělo korespondovat se smyslem připomínaného výročí - pamatovat na ty, kteří riskují život při pomoci potřebným.

Záznam písně, která zazněla na půdě Valného shromáždění OSN, bude zveřejněn na letošní Světový humanitární den - 19. srpna.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy