Beatles se vrací. Synové Brouků plánují založit kapelu

Kultura Kultura
5. 4. 2012 10:40
James McCartney chce založit nové Beatles, přidá se Lennon
Sean Lennon
Sean Lennon | Foto: Profimedia.cz

Londýn - Od rozpadu skupiny The Beatles uplynulo dvaačtyřicet let, fanoušků má ale tato legendární kapela stále dost a dost. A právě je potěší zpráva o rozhodnutí Jamese McCartneyho. Díky potomkům legendárních hudebníků se totiž rýsuje šance, že The Beatles opět ovládnou světové hitparády - původní členy by ale nahradila mladší generace. Možnost vzniku nové skupiny nastínil James McCartney v rozhovoru pro BBC. Na slávu svých otců by rádi navázali i další synové „broučí" čtyřky. 

Sean a Dhani souhlasí

I když mínil reportér BBC otázku ohledně vytvoření nové generace The Beatles spíše v žertu, čtyřiatřicetiletý James McCartney reagoval nečekaně vážně. "Byl bych pro," tvrdí syn Paula McCartneyho. "Sean (Lennon) by asi také souhlasil, Dhani (Harrison) by na to také mohl kývnout. Ale nemyslím si, že je to něco, co by Zak (Starkey) chtěl dělat. Možná by do toho s námi mohl jít Jason (Starkey, také bubeník). Ale nejsem si jistý, budete si muset počkat a uvidíte, jak to dopadne."

Zpěvák a hudebník James McCartney se nebojí jít ve stopách svého otce, podílel se například na jeho albech Flaming Pie a Driving Rain, kde si zahrál na kytaru. Doba, kdy byly vztahy v McCartneyho rodině značně napjaté, je už dávno pryč a mladý hudebník teď svého otce považuje za velkou inspiraci. Dobrý vztah má James McCartney i s vdovou po Johnu Lennonovi Yoko Ono, která mu prý hodně připomíná matku Lindu.

Snad jedině kvůli podobě

Stejně jako James McCartney, i ostatní synové členů Beatles nakonec skončili v hudebním průmyslu. Dhani Harrison po smrti svého otce dokončil alba, na kterých George Harrison pracoval, a k výročí úmrtí kytarové legendy uspořádal speciální koncert. Syn Johna Lennona a Yoko Ono Sean Lennon hraje ve vlastní kapele Ghost of a Saber Tooth Tiger. Čtyřiačtyřicetiletý Jason Starkey byl členem uskupení Musty Jack Sponge and The Exploding Nudits, kde hrál se svým bratrem Zakem, nyní bubnuje pro nejrůznější hudební skupiny.

Názory na vytvoření nových The Beatles se různí. Převládá ovšem skepse a pochyby, jestli se opravdu jedná o dobrý nápad. Podle mnohých reakcí by jediným přínosem druhé generace brouků byla pouze podoba, kterou podědili po slavných otcích.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 37 minutami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy