Banderas bude Super Mario ve filmu o důlním neštěstí

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 5. 2013 13:36
Antonio Banderas si zahraje ve filmu o záchraně horníků v Chile
Antonio Banderas
Antonio Banderas | Foto: Reuters

Cannes - Španělský herec Antonio Banderas si zahraje ve filmu podle příběhu 33 horníků, které před třemi lety uvěznil zával v chilském dole. Podle amerického listu Variety to na filmovém festivalu v Cannes oznámil producent Mike Medavoy. Natáčení snímku The 33 by mělo začít na podzim v Chile.

Banderas by měl ve snímku ztvárnit Maria Sepúlvedu, charismatického horníka s přezdívkou Super Mario. Kromě něj by se měl ve filmu objevit také americký herec Martin Sheen, známý na příklad z krimikomedie Chyť mě, když to dokážeš. Režisérkou bude mexická filmařka Patricia Riggenová, která má na kontě drama V neděli v deset.

Od důlního neštěstí v severním Chile uplynou v srpnu tři roky. Horníci tehdy po závalu zůstali v podzemí 69 dní. Drama skončilo 13. října 2010 vyvezením všech mužů na povrch. Vyproštění havířů z dolu San José celý svět sledoval doslova v přímém přenosu.

Medavoy při přípravě filmu spolupracoval s horníky, záchranáři a jejich rodinami.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy