Banderas bude Super Mario ve filmu o důlním neštěstí

Kultura ČTK Kultura, ČTK
20. 5. 2013 13:36
Antonio Banderas si zahraje ve filmu o záchraně horníků v Chile
Antonio Banderas
Antonio Banderas | Foto: Reuters

Cannes - Španělský herec Antonio Banderas si zahraje ve filmu podle příběhu 33 horníků, které před třemi lety uvěznil zával v chilském dole. Podle amerického listu Variety to na filmovém festivalu v Cannes oznámil producent Mike Medavoy. Natáčení snímku The 33 by mělo začít na podzim v Chile.

Banderas by měl ve snímku ztvárnit Maria Sepúlvedu, charismatického horníka s přezdívkou Super Mario. Kromě něj by se měl ve filmu objevit také americký herec Martin Sheen, známý na příklad z krimikomedie Chyť mě, když to dokážeš. Režisérkou bude mexická filmařka Patricia Riggenová, která má na kontě drama V neděli v deset.

Od důlního neštěstí v severním Chile uplynou v srpnu tři roky. Horníci tehdy po závalu zůstali v podzemí 69 dní. Drama skončilo 13. října 2010 vyvezením všech mužů na povrch. Vyproštění havířů z dolu San José celý svět sledoval doslova v přímém přenosu.

Medavoy při přípravě filmu spolupracoval s horníky, záchranáři a jejich rodinami.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 28 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy