Babovřesky mají 400 tisíc diváků a chystají druhý díl

Kultura ČTK Kultura, ČTK
5. 3. 2013 10:35
Babovřesky si o víkendu připsaly dalších 9,5 milionu korun
Čtyřlístek na druhém místě
Čtyřlístek na druhém místě | Foto: babovresky.com

Praha - Už třetí týden jsou Babovřesky nejnavštěvovanějším filmem v našich kinech. Komedii přes víkend zhlédlo 68 340 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 9,5 milionu korun. Celkem mají Babovřesky na kontě přes 400 tisíc diváků a tržby ve výši 56,4 milionu korun. I proto se chce režisér Zdeněk Troška pustit do pokračování.

"Scénář už je hotov, prochází posledními kosmetickými úpravami. První klapka se má ozvat 21. května, premiéra bude v únoru příštího roku," řekl Troška a dodal, že na Slovensku už vidělo jeho film 55 tisíc diváků.

Druhý je premiérový Čtyřlístek ve službách krále, který si nenechalo ujít 52 743 diváků, za něž film utržil 6 milionů a 610 tisíc korun.

Top tři uzavírá akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic s 31 542 diváky za víkend a tržbou ve výši 4, 8 milionu korun.

Na čtvrté příčce je premiérově nasazená Terapie láskou, kterou o víkendu zhlédlo 14 121 diváků.

Rekordmanem první dvacítky, v níž už kromě prvních dvou nejsou žádní domácí zástupci, je stále Hobit: Neočekávaná cesta, který se v ní drží už tři měsíce. Za tu dobu nasbíral 640 819 diváků a na tržbách vydělal 98,4 milionu korun.

Oscarové Argo se ze 45. pozice dostalo na 7. místo. Snímek o víkendu vidělo 3059 diváků. Po 14 týdnech od premiéry jich má na kontě však pouze 14 961.

Do žebříčku se vrátil i Pí a jeho život, za nějž Ang Lee získal Oscara v kategorii Nejlepší režie. Film přes víkend zhlédlo 1277 diváků. Snímek za 11 týdnů od premiéry přilákal do kin 70 848 diváků a utržil 10,7 milionů korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co půjdete do kina?

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy