Babovřesky mají 400 tisíc diváků a chystají druhý díl

Kultura ČTK Kultura, ČTK
5. 3. 2013 10:35
Babovřesky si o víkendu připsaly dalších 9,5 milionu korun
Čtyřlístek na druhém místě
Čtyřlístek na druhém místě | Foto: babovresky.com

Praha - Už třetí týden jsou Babovřesky nejnavštěvovanějším filmem v našich kinech. Komedii přes víkend zhlédlo 68 340 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 9,5 milionu korun. Celkem mají Babovřesky na kontě přes 400 tisíc diváků a tržby ve výši 56,4 milionu korun. I proto se chce režisér Zdeněk Troška pustit do pokračování.

"Scénář už je hotov, prochází posledními kosmetickými úpravami. První klapka se má ozvat 21. května, premiéra bude v únoru příštího roku," řekl Troška a dodal, že na Slovensku už vidělo jeho film 55 tisíc diváků.

Druhý je premiérový Čtyřlístek ve službách krále, který si nenechalo ujít 52 743 diváků, za něž film utržil 6 milionů a 610 tisíc korun.

Top tři uzavírá akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic s 31 542 diváky za víkend a tržbou ve výši 4, 8 milionu korun.

Na čtvrté příčce je premiérově nasazená Terapie láskou, kterou o víkendu zhlédlo 14 121 diváků.

Rekordmanem první dvacítky, v níž už kromě prvních dvou nejsou žádní domácí zástupci, je stále Hobit: Neočekávaná cesta, který se v ní drží už tři měsíce. Za tu dobu nasbíral 640 819 diváků a na tržbách vydělal 98,4 milionu korun.

Oscarové Argo se ze 45. pozice dostalo na 7. místo. Snímek o víkendu vidělo 3059 diváků. Po 14 týdnech od premiéry jich má na kontě však pouze 14 961.

Do žebříčku se vrátil i Pí a jeho život, za nějž Ang Lee získal Oscara v kategorii Nejlepší režie. Film přes víkend zhlédlo 1277 diváků. Snímek za 11 týdnů od premiéry přilákal do kin 70 848 diváků a utržil 10,7 milionů korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na co půjdete do kina?

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy