Audioport propaguje progresivní hudbu. Zahájí jej Diego

Kultura Kultura
9. 5. 2012 9:06
Radio Wave a Rádio_FM představují progresivní mladé hudebníky
Diego
Diego | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Radio Wave navázalo spolupráci se slovenskou stanicí Rádio_FM a společným koncertním projektem Audioport chtějí do sousední země pravidelně vyvážet současnou progresivní hudbu. Prvním plodem projektu je vystoupení slovenské indie kytarovky Diego, která vystoupí 9. května v brněnském klubu A2 / Alterna.

Slovenští Diego vznikli v roce 2004 a doma zaujali právě tím, že vůbec nezní jako slovenská kapela. První singl I Know Myself se rychle stal z nejhranějších ve vysílání Rádia_FM a druhé album Peripheral dokonce získalo ocenění Radio_Head Awards 2009 udílené právě touto stanicí.

„Diego sú pre mňa osobne jednou z najlepších súčasných kapiel na slovenskej scéne. Vďaka anglickým textom majú potenciál zaujať aj zahraničné publikum," komentuje šéfredaktor rádia Dušan Vančo tvorbu kapely. Ta aktuálně připravuje svou třetí desku, z níž koncem loňského roku zveřejnila první singl Rutger.

Audioport je výsledkem dlouhodobé vzájemné spolupráce mezi Českým rozhlasem a Rozhlasem a televizí Slovenska, které minimálně navenek tvrdí, že chtějí podporovat současnou hudební produkci a představit ji mladému publiku.

Rádio_FM ve slovenském veřejnoprávním prostoru plní podobnou roli jako Wave v Česku a dlouhodobě se zaměřuje na náročnější a mladé, kriticky smýšlející posluchače. Na rozdíl od tuzemské stanice ale ještě nebylo uklizeno do internetového a digitálního prostoru a lze jej naladit i na klasických radiových přijímačích.

V přímém přenosu koncert odvysílá Rádio_FM. Ten ve středu 9. května v brněnském klubu A2 / Alterna začne ve 20 hodin. Vstup je zdarma.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy