Ateliéry Barrandov zapůjčí rekvizity filmu o Paganinim

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 8. 2012 16:59
Filmové ateliéry Barrandov zapůjčí desítky rekvit německému snímku o Paganinim
Virtuos Niccoló Paganini (1782-1840)
Virtuos Niccoló Paganini (1782-1840) | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Tento týden zamíří z barrandovského studia v Praze na natáčení do Německa další část vybraných rekvizit pro připravovaný koprodukční snímek Paganini - The Devil´s Violonist, který režíruje britský režisér Bernard Rose. Hlavní roli ztvární houslový virtuos David Garrett. Natáčet se bude až do září.

"Na natáčení do studií Bavaria v Mnichově od nás míří na dvě stě kusů nábytku a dalších rekvizit, dobově spadajících do začátku 19. století. Budou mezi nimi i obrazy a koberce pro interiérové scény z Paganiniho bytu," uvedla ředitelka divize Fundus Barrandov Studio Věra Krátká. Podle ní je zakázka dokladem posilování pozice Barrandova na trhu kostýmní a rekvizitní výpravy ve střední a severní Evropě. Právě do německy mluvících zemí a Skandinávie totiž v poslední době směřuje většina zahraničních zakázek tohoto oddělení.

Příběh filmu zavede diváky na konec 19. století, kdy ambiciózní houslista Paganini uzavře se svým manažerem "faustovskou" domluvu o vytvoření mýtu kolem své osoby. Manažer mu pomůže k hvězdné kariéře, ale znamená pro něj také mnohá úskalí a balancování na ostří nože v profesním i soukromém životě.

Houslista David Garrett patří ke špičkám současné vážné hudby. Role slavného houslisty a skladatele Niccola Paganiniho je jeho hereckým debutem. Po konci natáčení se vydá na další veliké turné, které je v předních evropských hudebních stáncích plánováno až do června příštího roku.

Režisér Bernard Rose, milovník vážné hudby a sám nadšený klavírista, spojil velkou část své profesní dráhy s americkou produkcí. V minulosti režíroval například fantasy horor Paperhouse (1988) nebo dnes už kultovní horor Candyman (1992). Před dvěma lety natočil satirický film Mr. Nice - portrét britského obchodníka s drogami a "popularizátora" marihuany. Snímek o Paganinim je jeho vysněným projektem, k němuž napsal i scénář.

 

 

Právě se děje

Další zprávy