Ateliéry Barrandov zapůjčí rekvizity filmu o Paganinim

Kultura ČTK Kultura, ČTK
22. 8. 2012 16:59
Filmové ateliéry Barrandov zapůjčí desítky rekvit německému snímku o Paganinim
Virtuos Niccoló Paganini (1782-1840)
Virtuos Niccoló Paganini (1782-1840) | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Tento týden zamíří z barrandovského studia v Praze na natáčení do Německa další část vybraných rekvizit pro připravovaný koprodukční snímek Paganini - The Devil´s Violonist, který režíruje britský režisér Bernard Rose. Hlavní roli ztvární houslový virtuos David Garrett. Natáčet se bude až do září.

"Na natáčení do studií Bavaria v Mnichově od nás míří na dvě stě kusů nábytku a dalších rekvizit, dobově spadajících do začátku 19. století. Budou mezi nimi i obrazy a koberce pro interiérové scény z Paganiniho bytu," uvedla ředitelka divize Fundus Barrandov Studio Věra Krátká. Podle ní je zakázka dokladem posilování pozice Barrandova na trhu kostýmní a rekvizitní výpravy ve střední a severní Evropě. Právě do německy mluvících zemí a Skandinávie totiž v poslední době směřuje většina zahraničních zakázek tohoto oddělení.

Příběh filmu zavede diváky na konec 19. století, kdy ambiciózní houslista Paganini uzavře se svým manažerem "faustovskou" domluvu o vytvoření mýtu kolem své osoby. Manažer mu pomůže k hvězdné kariéře, ale znamená pro něj také mnohá úskalí a balancování na ostří nože v profesním i soukromém životě.

Houslista David Garrett patří ke špičkám současné vážné hudby. Role slavného houslisty a skladatele Niccola Paganiniho je jeho hereckým debutem. Po konci natáčení se vydá na další veliké turné, které je v předních evropských hudebních stáncích plánováno až do června příštího roku.

Režisér Bernard Rose, milovník vážné hudby a sám nadšený klavírista, spojil velkou část své profesní dráhy s americkou produkcí. V minulosti režíroval například fantasy horor Paperhouse (1988) nebo dnes už kultovní horor Candyman (1992). Před dvěma lety natočil satirický film Mr. Nice - portrét britského obchodníka s drogami a "popularizátora" marihuany. Snímek o Paganinim je jeho vysněným projektem, k němuž napsal i scénář.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy