Arnold Schwarzenegger se vrátí jako Conan

Kultura Kultura
27. 10. 2012 12:00
Schwarzenegger si zopakuje jednu ze svých nejslavnějších rolí v Legendě o Conanovi
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Společnost Universal Pictures splnila dávné přání fanoušků „Sword and sorcery" a zahájila přípravy na třetí příběh o barbaru Conanovi v hlavní roli s Arnoldem Schwarzeneggerem, který válečníka ztělesnil již ve dvou filmech. The Legend of Conan (Legenda o Conanovi) naváže na třicet let staré epické drama pomsty. 

Film Barbar Conan (Conan the Barbarian) z roku 1982 režírovaný Johnem Miliusem zahájil skutečnou kariéru rakousko-amerického herce. Zároveň patří dosud k nejpopulárnějším fantasy snímkům, ačkoliv povídkami hrdinova stvořitele Roberta E. Howarda (1906-1936) se inspiroval pouze volně. O dva roky mladší Ničitel Conan (Conan the Destroyer) od Richarda Fleichsera se již zdaleka tak příznivého hodnocení nedočkal. Natáčení třetího plánovaného filmu Conan the Conqueror ztroskotalo kvůli Schwarzeneggrově účasti na Predátorovi a scénář byl přetaven do adaptace jiného Howardova bojovníka - Kulla.

Foto: Aktuálně.cz

Až v roce 2011 se válečník z Hyborského věku vrátil do kin. V titulu Marcuse Nispela opět nazvaném Barbar Conan titulní postavu představoval Jason Momoa, známý už v té době jako odlišný barbar, khal Drogo ze seriálu Hra o trůny. Film však propadl jak u kritiky, tak u diváků, tudíž nemůžeme počítat s jeho pokračováním.

„Legendu" budou produkovat Fredrik Malberg, jenž doprovázel již nešťastného Momou a pravděpodobný scénárista Chris Morgan (série Rychle a zběsile, Wanted), autor samotného příběhu k novému dobrodružství. Děj by měl tématicky navazovat přímo na miliusovský epos.

„Tento film zastihne Conana ve stejné životní fázi, jakou prožívá Arnold a my dokážeme vyžít toho, jak v příběhu zestárl," říká Morgan. „Miluji conanovskou licenci tak moc, že bych se jí nedotkl bez kvalitního nápadu. Považujeme to za vhodného nástupce k původnímu filmu. Představte si to jako Conanovskou verzi Nesmiřitelných… Na konci prvního dílu se z Conana stala jistá postava a tohle pokračování ho zastihne právě tehdy, když se utkává se složitými výzvami, včetně stárnutí... Stal se z něj typ vikingského mýtického chlapíka, který byl v životě králem, válečníkem, vojákem a žoldákem, jenž měl víc žen než kdokoliv jiný a ten se blíží ke konci života. Ví, že odejde do Valhally a chce to skončit dobrou bitvou."

Hrdinův představitel je rolí nadšen. „Vždy jsem miloval Conanovu postavu a je mi ctí se k ní znovu vrátit," prohlásil Schwarzenegger. „Nemohu se dočkat na spolupráci s Universal a skvělým týmem Fredrika Malberga a Chrise Morgana při vytváření další části tohoto skutečně epického příběhu."

Studio plánuje Legendu natočit do léta 2014.       

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Těšíte se do kina?

 

Právě se děje

Další zprávy