reklama
 
 

Anne Hathaway míří do Spielbergovy Robopocalypsy

30. 9. 2012 17:55
Spielbergova Robopocalypse půjde do kin v roce 2014

Praha - Anne Hathaway je v kurzu. Po zatím poslední velké roli v třetím pokračování batmanovské trilogie Temný rytíř povstal, to vypadá, že se možná objeví jako představitelka jedné z hlavních rolí v plánovaném filmu Robopocalypse režiséra Stevena Spielberga.

Možnost, že si Hathaway zahraje v Robopocalypse zmiňuje The Hollywood Reporter i server Deadline.com. Samotné filmové studio DreamWorks však zatím tuto informaci nepotvrdilo.

V ústřední mužské roli se pak představí další v současnosti velmi populární herec Chris Hemsworth. Spielberg chce točit Robopocalypse na základě stejnojmenné knižní předlohy od Daniela H. Wilsona. Wilson je nejen spisovatel, ale i inženýr zabývající se robotikou a střet inteligentních robotů a lidstva se řeší i dílo, na které se Spielberg chystá.

Děj příběhu se odehrává v blízké budoucnosti. Po neúspěšných, laboratorních pokusech vytvořit nevražednou umělou inteligenci, jsou snížena ochranná opatření. V důsledku toho se Archos, extrémně inteligentní umělá inteligence stane sebeuvědomělou a okamžitě začne pracovat na zničení lidské civilizace ve snaze zachovat zemskou biodiverzitu. Po infikování všech prostupných síťových elektronických zařízení virem, tak Archos naplánuje útok na lidskou rasu.

Kromě dosud oficiálně nepotvrzené Hathaway a jasného Hemswortha má se Spielbergem na projektu spolupracovat také nedávno sesazený předseda studia Fox Tom Rothman. Robocalypse přitom vznikne v koprodukci Dream Works a překvapivě i Twentieth Century Fox. „Když je někdo jako Tom volný, musíte po něm chňapnout rychle," uvedl ve svém prohlášení Steven Spielberg.

Podle Spielberga se Rothman, který je také režisérovým dobrým přítelem, o Robocalypse zajímal již dříve. Podle posledních údajů se Robopocalypse objeví v kinech 24. dubna 2014.

autor: Kultura | 30. 9. 2012 17:55

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama