Animovaná Doba ledová táhne do kin víc než Temný rytíř

Kultura ČTK Kultura, ČTK
14. 8. 2012 12:37
Čtvrtá doba ledová už v Česku vydělala sedmdesát milionů korun
Foto: Bontonfilm

Praha - Animovaná Doba ledová 4 s podtitulem Země v pohybu se o víkendu vrátila do čela žebříčku nejnavštěvovanějších filmů českých kin. Na druhé místo odsunula dosud vedoucí batmanovský snímek režiséra Christophera Nolana Temný rytíř povstal. Zatímco Dobu ledovou zhlédlo 24 289 diváků, druhý v pořadí přilákal jich přilákal jen 19 286.

Podle informací Unie filmových distributorů má čtvrté pokračování Doby ledové celkem na kontě už 490 tisíc lidí, celkové tržby se blíží 70 milionům korun. Temný rytíř přilákal během tří týdnů 180 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 24,5 milionu korun.

Třetí místo obsadila komedie Méďa, kterou zhlédlo 13 473 víkendových diváků. Mluvící plyšový medvěd je v ní rovnocenným společníkem pětatřicetiletého muže. Navzdory názvu je však tato podívaná určena dospělému publiku.

Čtvrté místo obsadilo jako před týdnem třetí pokračování úspěšné série Madagaskar, které má celkem na kontě 350 tisíc diváků. Tržby přesahují 48 milionů korun.

Domácí tvorbu obhajuje až na sedmém místě komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel. Celkem ji zhlédlo 430 510 lidí, kteří v pokladnách kin nechali téměř 55 milionů korun. Polski film režiséra Marka Najbrta, uvedený začátkem července v soutěži karlovarského festivalu, se od minulého týdne propadl z desátého na sedmnácté místo. Zatím před filmová plátna přilákal jen necelých 23 tisíc zájemců, na tržbách získal 2,5 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Které filmové novinky vás zaujaly?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 50 minutami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy