Animovaná Doba ledová táhne do kin víc než Temný rytíř

Kultura ČTK Kultura, ČTK
14. 8. 2012 12:37
Čtvrtá doba ledová už v Česku vydělala sedmdesát milionů korun
Foto: Bontonfilm

Praha - Animovaná Doba ledová 4 s podtitulem Země v pohybu se o víkendu vrátila do čela žebříčku nejnavštěvovanějších filmů českých kin. Na druhé místo odsunula dosud vedoucí batmanovský snímek režiséra Christophera Nolana Temný rytíř povstal. Zatímco Dobu ledovou zhlédlo 24 289 diváků, druhý v pořadí přilákal jich přilákal jen 19 286.

Podle informací Unie filmových distributorů má čtvrté pokračování Doby ledové celkem na kontě už 490 tisíc lidí, celkové tržby se blíží 70 milionům korun. Temný rytíř přilákal během tří týdnů 180 tisíc diváků, kteří v pokladnách nechali 24,5 milionu korun.

Třetí místo obsadila komedie Méďa, kterou zhlédlo 13 473 víkendových diváků. Mluvící plyšový medvěd je v ní rovnocenným společníkem pětatřicetiletého muže. Navzdory názvu je však tato podívaná určena dospělému publiku.

Čtvrté místo obsadilo jako před týdnem třetí pokračování úspěšné série Madagaskar, které má celkem na kontě 350 tisíc diváků. Tržby přesahují 48 milionů korun.

Domácí tvorbu obhajuje až na sedmém místě komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel. Celkem ji zhlédlo 430 510 lidí, kteří v pokladnách kin nechali téměř 55 milionů korun. Polski film režiséra Marka Najbrta, uvedený začátkem července v soutěži karlovarského festivalu, se od minulého týdne propadl z desátého na sedmnácté místo. Zatím před filmová plátna přilákal jen necelých 23 tisíc zájemců, na tržbách získal 2,5 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Které filmové novinky vás zaujaly?

 

Právě se děje

před 45 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy