Angelině Jolie napsali scénář k Unbroken bratři Coenové

Kultura Kultura
12. 7. 2013 12:50
Válečné drama dorazí do kin o Vánocích a zároveň v oscarové sezoně
Jolie režisérkou
Jolie režisérkou | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Americká herečka Angelina Jolie už podruhé usedne na režisérskou židli. Po válečném dramatu V zemi krve a medu (2011) natočí film stejného žánru s názvem Unbroken (Nezlomený).

Natáčení by mělo začít koncem září letošního roku. Premiéra je naplánována na 25. prosinec 2014. Scénář přepisují uznávaní bratři Ethan a Joel Coenovi (Seriózní muž, Opravdová kuráž), kameramanem bude Roger Deakins (Tahle země není pro starý, Skyfall). Hlavní postavu válečného zajatce ztvární Jack O'Connell (Harry Brown).

Film je adaptací knihy Laury Hillenrand z roku 2010 a vypráví o olympijském atletovi a válečném veteránovi Louisi Zamperinim. Ten přežil nehodu letadla během války a přežíval 47 dní na raftu. Chytili ho Japonci a zavřeli do zajateckého tábora. Kniha se několik týdnů držela v žebříčku bestsellerů podle listu New York Times.

První film režisérky Jolie byl promítán pouze v omezené distribuci. Studio Universal Pictures oznámilo, že Unbroken bude uvedeno v široké distribuci po celých Spojených státech. Česká premiéra zatím není známa.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy