Angelina Jolie se vrací do války. Natočí osudy hrdiny

Kultura Kultura
21. 12. 2012 9:26
Angelina Jolie zfilmuje knižní bestseller o Louisu Zamperinim
Foto: Reuters

Praha - Hollywoodská herečka Angelina Jolie (Salt, Cizinec) v současnosti jedná se studiem Universal Pictures, zda zrežíruje drama z druhé světové války Unbroken (Nezlomený).

Film je adaptací knihy Laury Hillenrand z roku 2010 a vypráví o olympijském atletovi a válečném veteránovi Louisu Zamperinim. Ten přežil nehodu letadla během války a přežíval 47 dní na raftu. Chytili ho Japonci a zavřeli do zajateckého tábora. Kniha se několik týdnů držela v žebříku bestsellerů podle listu New York Times.

"Četla jsem knihu a byla jsem tak dojata Zamperinim hrdinským příběhem, že jsem stát o to, abych mohla film natočit," řekla Jolie.

Poslední verzi scénáře sepsal William Nicholson (Gladiátor, Bídníci), dřívější verzi napsal Richard LaGravenese (Voda po slony, P. S. Miluji Tě). Jolie už jako režisérka debutovala, a to válečným dramatem V zemi krve a medu (2011).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy