Angelina Jolie podporuje pomoc obětem znásilnění

Kultura Kultura
29. 5. 2012 14:34
Americká herečka představí režijní debut V zemi krve a medu
Angelina Jolie na Oscarech
Angelina Jolie na Oscarech | Foto: Reuters

Londýn - Americká herečka Angelina Jolie se zúčastní projekce svého režijního debutu V zemi krve a medu na britském ministerstvu zahraničních věcí.

V té souvislosti Velká Británie oznámila, že připravuje speciální týmy, které budou ve válečných oblastech vyšetřovat případy znásilnění. Oddíly budou shromaždovat důkazy proti pachatelům a nabízet obětem právní zástupce, pomoc lékařů a psychologů. Hollywoodská herečka chce tyto snahy jako velvyslankyně OSN svou účastí podpořit.

OSN odhaduje, že odsouzeno bylo zatím pouze třicet osob z odhadovaných 50 tisíc pachatelů, kteří znásilňovali během války na Balkáně. Tyto násilné činy se objevily ve vysoké míře také v Demokratické republice Kongo, Rwandě nebo Darfúru. V poslední době se také objevují zprávy o znásilněních v Sýrii.

Film V zemi krve a medu, který je režijním debutem herečky Angeliny Joliové, vypráví, jak válka ovlivňuje morální a emotivní stránku jedinců. Danijel a Alja jsou milenci, bosenský konflikt je však rozdělil na opačné strany. Zatímco Danijel slouží jako důstojník v srbsko-bosenské armádě, Alja se ukrývá v bytě se svou sestrou. Pod vlivem konfliktu projde jejich vztah změnou, co je dříve spojovalo, se pod tíhou okolností vytrácí. Milenci se opět setkají, když Danijel velí jednotce, která Alju odvleče do zajateckého tábora.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy