Aerosmith jsou zpět, nová deska vyjde do léta

Kultura Kultura
30. 3. 2012 14:43
Osobní spory v kapele jsou zažehnány a novinka vyjde do tří měsíců
Foto: Ross Halfin, Sony

Praha - Aerosmith se znovu dali dohromady s producentem Jackem Douglasem, jenž s nimi spolupracoval na bestsellerech ze sedmdesátých let, a plánují vydat několikrát odloženou novinku do tří měsíců. Na tiskové konferenci v Los Angeles slíbili také navazující americké turné.

Frontman a zpěvák Steven Tyler prohlásil, že na zatím nepojmenované album schází dokončit už jen dvě skladby. Dotazům na osobní spory uvnitř kapely, která byla masově populární hlavně v sedmdesátých a osmdesátých letech, se však vyhýbal.

„Myslím si, že byste se raději měli starat o to, že jsme i po čtyřiceti letech stále pohromadě a chystáme novou nahrávku. Myslím, že budete příjemně překvapeni," komentoval frontman situaci v posledních letech, kdy byla kapela zčásti i díky zdravotním problémům na hranici rozpadu.

Steven Tyler v soutěži American Idol
Steven Tyler v soutěži American Idol | Foto: AP

Novinka by měla mimo jiné zahrnovat některé položky, které se na předchozí nahrávky nedostaly. Pro agenturu Reauters se vyjádřil ve smyslu, že půjde o mix starých a nových Aerosmith.

Tyler před dvěma lety nastoupil jakožto porotce do televizní soutěže American Idol. Jelikož se však tehdy o angažmá skupině nezmínil, rozdmýchal napjaté vztahy mezi jejími jednotlivými členy. Problémy s drogami a alkoholem se zase táhnou napříč jeho mnohaletou kariérou.

Nyní už je však osobní krize minimálně zdánlivě zažehnána a zbývá překonat už jen tu tvůrčí. Poslední nahrávka Honkin' on Bobo z roku 2004 sice představila Aerosmith ve slušné formě, ovšem šlo pouze kolekcí coverů bluesových skladeb.

Předchozí desky s vlastní tvorbou pak byly jen stínem kdysi slavné kapely, které si není příliš jistá, jakým směrem se dál vydat.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy