Královský porod se blíží. Lidé sázejí, jaké jméno bude mít třetí dítě Kate a Williama

Magazín Magazín
11. 4. 2018 8:55
Podle sázkových kanceláří lidé věří, že nový přírůstek do britské královské rodiny ponese dívčí jméno Mary či Alice. Favority mezi chlapeckými jmény jsou Edward a Arthur. Podle odhadů britského bulváru by se třetí dítě vévodů z Cambridge mělo narodit koncem dubna.
Kate Middletonová odešla na mateřskou koncem března.
Kate Middletonová odešla na mateřskou koncem března. | Foto: ČTK

Britskému královskému páru, vévodkyni Kate Middletonové a princi Williamovi, se v dubnu narodí třetí potomek. Podle zpráv britského bulvárního tisku je pravděpodobné, že dítě, jehož pohlaví není dosud známo, přijde na svět kolem 24. dubna.

Britský deník The Independent píše, že si lidé nejčastěji vsází na dívčí jméno Mary. Podle jednoho z bookmakerů společnosti Paddy Power Betfair byl zájem o sázky na Mary tak vysoký, že sázení museli zastavit. "Jméno začínalo na kurzu 20 : 1 a nyní se vyhouplo na 3 : 1," komentovala sázková kancelář.

V závěsu za Mary se drží jména Alice a Victoria. Elizabeth, což je jméno Williamovy babičky, je třetí s kurzem 11 : 1. Ačkoliv většina lidí očekává, že do rodiny se narodí další dívka, pozadu nezůstávají ani sázky na chlapce. Favorizovaným jménem je Edward s kurzem 8 : 1, v závěsu za ním pak Arthur. V potaz však přichází také Frederick, Albert, James či Philip.

Co je ale v tuto chvíli jisté, je celý titul novorozeněte. Ten bude znít: Jeho Veličenstvo princ/princezna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Kate a William spolu již mají čtyřletého prince George a dvouletou princeznu Charlotte z Cambridge.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy