Královský porod se blíží. Lidé sázejí, jaké jméno bude mít třetí dítě Kate a Williama

Magazín Magazín
11. 4. 2018 8:55
Podle sázkových kanceláří lidé věří, že nový přírůstek do britské královské rodiny ponese dívčí jméno Mary či Alice. Favority mezi chlapeckými jmény jsou Edward a Arthur. Podle odhadů britského bulváru by se třetí dítě vévodů z Cambridge mělo narodit koncem dubna.
Kate Middletonová odešla na mateřskou koncem března.
Kate Middletonová odešla na mateřskou koncem března. | Foto: ČTK

Britskému královskému páru, vévodkyni Kate Middletonové a princi Williamovi, se v dubnu narodí třetí potomek. Podle zpráv britského bulvárního tisku je pravděpodobné, že dítě, jehož pohlaví není dosud známo, přijde na svět kolem 24. dubna.

Britský deník The Independent píše, že si lidé nejčastěji vsází na dívčí jméno Mary. Podle jednoho z bookmakerů společnosti Paddy Power Betfair byl zájem o sázky na Mary tak vysoký, že sázení museli zastavit. "Jméno začínalo na kurzu 20 : 1 a nyní se vyhouplo na 3 : 1," komentovala sázková kancelář.

V závěsu za Mary se drží jména Alice a Victoria. Elizabeth, což je jméno Williamovy babičky, je třetí s kurzem 11 : 1. Ačkoliv většina lidí očekává, že do rodiny se narodí další dívka, pozadu nezůstávají ani sázky na chlapce. Favorizovaným jménem je Edward s kurzem 8 : 1, v závěsu za ním pak Arthur. V potaz však přichází také Frederick, Albert, James či Philip.

Co je ale v tuto chvíli jisté, je celý titul novorozeněte. Ten bude znít: Jeho Veličenstvo princ/princezna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Kate a William spolu již mají čtyřletého prince George a dvouletou princeznu Charlotte z Cambridge.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Několik stovek lidí demonstrovalo v Praze a v Brně za klima

Několik stovek lidí v pátek v pražských a brněnských ulicích demonstruje, aby před blížícími se volbami upozornili na klimatickou krizi. Protest v Praze demonstranti zahájili na Malostranském náměstí symbolicky za minutu dvanáct pokřikem "Teď nebo nikdy", po projevech se vydali na pochod centrem města. Podle aktivistů totiž politici stále nedělají dost pro ochranu klimatu.

Ulicemi Brna prošly další asi dvě stovky studentů. Organizátoři a další řečníci nejprve upozornili na dopady změn klimatu. "Z těchto voleb musí vzejít vláda, které nebude lhostejný boj za klimatickou spravedlnost," řekl Ctibor Prokop, student tišnovského gymnázia a mluvčí hnutí Fridays for Future.

Protesty jsou součástí celosvětové akce ekologického hnutí Fridays for Future, jehož členové zformulovali klimatické požadavky, podle nichž by lidé měli vybírat budoucí českou vládu. Je mezi nimi například udržení oteplení planety pod 1,5 stupně Celsia, přechod od preferování hrubého domácího produktu ke zjišťování stavu přírody a klimatu nebo ochrana klimatu jako priorita příští vlády. Politické strany pak podle těchto kritérií oznámkovali, nejlépe podle aktivistů dopadli Piráti se starosty a Strana zelených.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědky středečního loupežného přepadení u stanice metra Hloubětín

Pražští kriminalisté hledají svědky, kteří by jim mohli objasnit loupežné přepadení staršího muže ve středu před půlnoci u stanice metra Hloubětín. Podezřelého již zadrželi a v případě odsouzení mu hrozí za loupež až 12 let za vězení, uvedl v pátek policejní mluvčí Richard Hrdina. Co napadenému útočník ukradl, s ohledem na vyšetřování případu nechtěl mluvčí specifikovat.

Útočník napadl muže ve středu kolem 23:30 a způsobil mu těžkou újmu na zdraví, uvedl Hrdina a doplnil, že pachatele v červené bundě zachytila kamera, když se pohyboval po vestibulu metra a obtěžoval cestující.

Policie záznam kamery zveřejnila na svém webu a jsou na něm zachyceni i dva muži, kteří byli s podezřelým na nástupišti a mohli by policistům poskytnout informace k případu. Podle mluvčího se ale mají obrátit na linku 158 nebo kteroukoli policejní služebnu všichni, kteří se v době činu pohybovali v okolí stanice metra Hloubětín a podezřelého viděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy