Královská rodina ukázala fotky prince Louise, nejmladšímu princi z Cambridge je rok

Malý princ Louis oslavil rok, podívejte se na ostatní členy královské rodiny, když byli dětmi.
A takto zachytila Kate před prvními narozeninami svého prvorozeného syna, prince George, v červenci 2014.
Ale na jedné z nich pózuje také jako pravý anglický džentlmen. Tento snímek byl pořízen na rodinné dovolené, kvůli bezpečnosti však nebyla uvedena přesná lokace.
Snímky malé princezny pořídila jako vždy vévodkyně Kate.
Charles Philip Arthur George je prvním následníkem britské královny. Jeho sedmašedesátiletá sestra Anne Mountbatten-Windsorová je nyní až dvanáctá v pořadí na trůn.
Foto: Reuters
ČTK / Reuters
23. 4. 2019 10:12
Třetí potomek britského prince Williama a jeho manželky, vévodkyně Kate, se narodil přesně před rokem, 23. dubna 2018. Jeho příchod na svět tehdy bedlivě sledoval celý svět a poprvé jej jeho rodiče ukázali na veřejnosti již sedm hodin po narození. Celé jméno Jeho královské výsosti prince z Cambridge je Louis Arthur Charles. Britská královská rodina momentálně očekává narození prvního potomka prince Harryho.

Autorkou nových snímků malého prince Louise je jeho matka, vévodkyně Kate, která fotografie svých dětí pořizuje pravidelně. Dává přitom přednost nearanžovaným momentkám, stejně jako v tomto případě, kdy Louise zachytila při řádění v zahradě.

Kensingtonský palác poskytl novinářům tři snímky: na dvou z nich vévodkyně z Cambridge vyfotila svého syna v akci, během batolecích průzkumů zahrady. Malý princ se na nich tváří šťastně a nadšeně a na neretušovaných snímcích je vidět i jeho svetr obalený mechem. Třetí fotografie vypadá oficiálněji.

Malý princ se narodil v porodnici v londýnské části Paddington. Po příchodu na svět vážil 3,8 kilogramu. Po dědečkovi Charlesovi, otci Williamovi a po svém bratrovi a sestře se stal pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn.

Princ Louis.
Princ Louis. | Foto: Reuters

Po třech jménech mají také oba Louisovi sourozenci: George Alexander Louis a Charlotte Elizabeth Diana. Princ George přišel na svět 22. července 2013, princezna Charlotte se narodila 2. května 2015.

Britská veřejnost mohla Louise vidět poprvé sedm hodin po jeho narození a také na jeho křtinách loni v červenci. 

Čekání na potomka Harryho a Meghan

Královská rodina a její fanoušci momentálně netrpělivě očekávají narození prvního potomka prince Harryho a jeho manželky vévodkyně Meghan. Dítě by mělo přijít na svět v nejbližších dnech.

Vévodové ze Sussexu, kteří se vzali vloni ve Windsoru, oznámili, že dítě ukážou zřejmě až několik dní po porodu. Spekuluje se tak nejen o jeho jménu, ale také pohlaví a místu narození. Vévodkyně totiž poruší rodinnou tradici a dítě nepřivede na svět v londýnské porodnici St. Mary's, kde se narodil i princ Harry. 

Video: První minuty slávy třetího potomka prince Williama a vévodkyně Kate

Vévodkyni Kate pustili z porodnice. Nadšeným Londýňanům i novinářům ukázala potomka | Video: Associated Press
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy