Královská rodina ukázala fotky prince Louise, nejmladšímu princi z Cambridge je rok

Foto: Reuters
ČTK / Reuters
23. 4. 2019 10:12
Třetí potomek britského prince Williama a jeho manželky, vévodkyně Kate, se narodil přesně před rokem, 23. dubna 2018. Jeho příchod na svět tehdy bedlivě sledoval celý svět a poprvé jej jeho rodiče ukázali na veřejnosti již sedm hodin po narození. Celé jméno Jeho královské výsosti prince z Cambridge je Louis Arthur Charles. Britská královská rodina momentálně očekává narození prvního potomka prince Harryho.

Autorkou nových snímků malého prince Louise je jeho matka, vévodkyně Kate, která fotografie svých dětí pořizuje pravidelně. Dává přitom přednost nearanžovaným momentkám, stejně jako v tomto případě, kdy Louise zachytila při řádění v zahradě.

Kensingtonský palác poskytl novinářům tři snímky: na dvou z nich vévodkyně z Cambridge vyfotila svého syna v akci, během batolecích průzkumů zahrady. Malý princ se na nich tváří šťastně a nadšeně a na neretušovaných snímcích je vidět i jeho svetr obalený mechem. Třetí fotografie vypadá oficiálněji.

Malý princ se narodil v porodnici v londýnské části Paddington. Po příchodu na svět vážil 3,8 kilogramu. Po dědečkovi Charlesovi, otci Williamovi a po svém bratrovi a sestře se stal pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn.

Princ Louis.
Princ Louis. | Foto: Reuters

Po třech jménech mají také oba Louisovi sourozenci: George Alexander Louis a Charlotte Elizabeth Diana. Princ George přišel na svět 22. července 2013, princezna Charlotte se narodila 2. května 2015.

Britská veřejnost mohla Louise vidět poprvé sedm hodin po jeho narození a také na jeho křtinách loni v červenci. 

Čekání na potomka Harryho a Meghan

Královská rodina a její fanoušci momentálně netrpělivě očekávají narození prvního potomka prince Harryho a jeho manželky vévodkyně Meghan. Dítě by mělo přijít na svět v nejbližších dnech.

Vévodové ze Sussexu, kteří se vzali vloni ve Windsoru, oznámili, že dítě ukážou zřejmě až několik dní po porodu. Spekuluje se tak nejen o jeho jménu, ale také pohlaví a místu narození. Vévodkyně totiž poruší rodinnou tradici a dítě nepřivede na svět v londýnské porodnici St. Mary's, kde se narodil i princ Harry. 

Video: První minuty slávy třetího potomka prince Williama a vévodkyně Kate

Vévodkyni Kate pustili z porodnice. Nadšeným Londýňanům i novinářům ukázala potomka | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 31 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy