Královská garda hrubě povalila dítě na zem. Virální video dělí internet na dva tábory

pru pru
5. 1. 2022 13:48
Několik turistů bylo během své vánoční dovolené v Londýně svědky nekompromisního chování členů Královské gardy. Když dva strážci rázně pochodovali na své stanoviště u londýnského Toweru, vběhl jim do cesty malý chlapec. I přesto ale vojáci pokračovali ve své službě. Jeden z nich dítě povalil na zem a bez zaváhání ho překročil, aby nemusel uhnout ze své cesty.
Když dva strážci rázně pochodovali na své stanoviště u londýnského Toweru, vběhl jim do cesty malý chlapec. | Video: TikTok/user7312510220627

Celou situaci zachytil na mobilní telefon jeden z přihlížejících turistů, který záběry zveřejnil na sociální síti TikTok 29. prosince. Z popisku u videa je zřejmé, že se nehoda přihodila hned v první den jeho dovolené v Anglii. Zanedlouho po zveřejnění se video začalo po sociální síti virálně šířit. Za několik dní získalo téměř 15 milionů zhlédnutí.

Na TikToku i v britských médiích se poté rozpoutala debata o tom, zda se členové Královské gardy nechovali přehnaně. Podle některých lidí měli strážci v tu chvíli slevit ze svých přísných předpisů a vzít v potaz, že se jednalo o dítě. "Jestli jejich práce obnáší to, že udupávají děti, tak je asi v něčem problém," kritizoval královskou stráž jeden z komentujících na TikToku.

Na druhé straně ale mnoho lidí vojáky obhajovalo a kritizovalo naopak chování dítěte. "Je to vina jeho rodičů, kteří nedávali pozor. Stráž jen dělala svou práci," uvedl jeden z britských uživatelů. Další zase zdůrazňoval, že Královská garda "rozhodně není turistickou atrakcí, ale jsou to profesionálně vycvičení vojáci, kteří mají chránit královnu".

Na konci minulého týdne se tiskový mluvčí londýnského Toweru vůči nařčením proti Královské gardě ohradil a uvedl, že se jedná o "nešťastnou nehodu". Stráž podle jeho slov veřejnost důrazně varovala, že přichází. "Voják také potom s ostatními lidmi k dítěti přispěchal a ujistil se, že je všechno v pořádku," dodal pro britskou televizi ITV. Dítě podle tamních médií z incidentu vyvázlo bez zranění.

Na základě oficiálních pravidel mají členové Královské gardy vždy nahlas veřejnost upozornit, aby jim uvolnila cestu. Pokud by stráž někdo opakovaně ohrožoval a neuposlechl jejích rozkazů, může mu pohrozit zbraní. "Prosím, nestůjte jim v cestě, protože se před vámi nezastaví a nebudou vás obcházet. Jejich obvyklým varováním je výkřik ‘Uvolněte cestu Královské gardě’," uvádějí na svých webových stránkách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy