reklama
 
 

Jste špičkový cukrář a ovládáte IT technologie? Královna Alžběta II. by pro vás měla práci

13. 6. 2018
Alžběta II. hledá šéfcukráře. Musí mít prokazatelné zkušenosti se špičkovými provozy, ale také být schopen pracovat efektivně s informačními technologiemi. Že by se i do královské kuchyně dostala instagramová horečka? Alžběta II. si k odpolednímu čaji vždycky nechává servírovat čajové koláčky, místo sebe je však servíruje svým oblíbeným psům.

Chtěli byste pracovat pro královskou rodinu a milujete pečení sladkostí? Pak pro vás má Buckinghamský palác práci. Britská královna Alžběta II. totiž shání do svého týmu šéfcukráře.

Kromě zkušeností z cukrárenského pětihvězdičkového či fine-diningového provozu ale požaduje také schopnost pracovat s informačními technologiemi.

Šéfcukrář navíc bude zodpovídat za tým kuchařů a cukrářů. "Je nezbytné, abyste dokázali efektivně plánovat, organizovat a delegovat, protože společně s týmem budete připravovat občerstvení na různých místech," píše se v inzerátu. Kandidátovi by ale podle požadavků neměla chybět ani nápaditost a vášeň pro vylepšování královské kuchyně.

Budoucí šéfcukrář by měl být schopen dodržovat legislativní požadavky a umět dobře pracovat s informačními technologiemi. Proč je nezbytná zrovna tato dovednost, však již nebylo blíže specifikováno. S modernizací britské monarchie se ale dá odhadovat, že i do přísně střežené kuchyně pronikne instagramová horečka.

Ačkoliv není uvedena částka, kterou budoucí člen královské kuchyně bude za své služby dostávat, královská rodina nabízí ubytování i stravu a patnáctiprocentní příspěvek na důchod. Kromě toho si šéfcukrář bude moci vzít 33 dní dovolené ročně.

Budoucí vedoucí královských cukrářů sice bude pracovat především v Londýně, s pracovním místem je však spojeno také cestování po dalších královských rezidencích. Ty se nacházejí také například ve Skotsku.

A jaké to je, pracovat pro královnu Alžbětu II.? Někdejší kuchař britské královské rodiny Darren McGrady se nechal pro britský Business Insider slyšet, že Alžběta II. si k odpolednímu čaji vždycky nechává servírovat čajové koláčky, místo sebe je však servíruje svým oblíbeným psům. Ráda si však pochutnává na jam pennies - sladkých koláčcích velikosti staré anglické pence, lepených malinovým džemem.

Video: Alžběta II. je nejdéle vládnoucím panovníkem Velké Británie

S délkou vládnutí 63 let a sedm měsíců překoná královna Alžběta II. ve středu v 18:30 středoevropského času rekord, který dosud v Británii držela její praprababička, královna Viktorie. | Video: Reuters |  02:05

autor: Magazín | 13. 6. 2018

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama