Koza na vlnách. Surfující Pismo je hvězdou moře, pomáhá dětem překonat strach z vody

Vypadá to jako scéna z béčkové americké komedie. Na velkém surfu pádluje skupinka opálených Kaliforňanů, na nebi není ani mráček a v čele výpravy vše v klidu pozoruje živá koza. Není to ale obyčejná koza. Jmenuje se Pismo a pomáhá dětem překonat strach z vody.
Surfující koza je hvězdou moře. Pomáhá dětem překonat strach z vody | Video: Reuters

Dvaačtyřicetiletý Dana McGregor vzal svoji kozu poprvé na vodu, když měl narozeniny. Nejdřív to vypadalo jako nebezpečná zábava, ale kalifornský surfař v Pismě objevil skryté vlohy - jízdu na vlnách si užívá a její klid se poté přenáší i na děti, které se bojí vody.

"Poprvé to je opravdu strašidelné, ale když to děláte znovu a znovu, zjistíte, že to je ohromná zábava," řekla agentuře Reuters desetiletá Mileah Robbinsová, která absolvovala jízdu na surfu s kozou.

"V surfování je svoboda, kterou jinde nenajdete," tvrdí Dana McGregor. Ten kromě Pismy chová ještě Grovera a se zvířaty na pláži přitahuje pozornost dětí i kolemjdoucích.

"Surfování na vlnách, které nám dal Bůh, přináší do našich životů uzdravení a radost, svobodu a mír. Chci, aby to zažil každý," dodává surfař.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy