"Koronavirus“ v české předělávce slavného hitu. Obludnost, reagovala Babčáková

Martin Krepindl Jakub Zuzánek Martin Krepindl, Jakub Zuzánek
3. 6. 2021 8:23
Vyrostla v Šumperku, odkud má vzpomínky na šedou dobu bez vřelosti. Stoprocentní svobodu ale herečka Simona Babčáková necítí ani teď. Je podle ní potřeba připomínat si dobu, kdy nám vládla jedna strana? Jakou má vzpomínku na Gustáva Husáka. A co říká na pozapomenutou coververzi slavného hitu, v níž je hlavní kulisou cosi, co vzdáleně připomíná tvar koronaviru? Podívejte se na video.
Husákovy děti - Simona Babčáková | Video: Jakub Zuzánek, Martin Krepindl

V retro pořadu Aktuálně.cz Husákovy děti vystupují osobnosti narozené mezi lety 1968 a 1983. Jak prožily mládí v tuhé normalizaci? Co říkají na pocity lidí, kterým se po minulém režimu stýská? Jak těžké je nepodlehnout nostalgii? Sledujte druhý ročník šestidílné série Husákovy děti. Otázky hostům pokládá dlouholetá hlasatelka České televize Marie Retková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo 19 lidí

Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánské metropole Kábulu si v pátek vyžádal nejméně 19 mrtvých a 29 zraněných. S odvoláním na policii o tom informovala agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. To je etnická skupina, která se v minulosti stala terčem útoků radikální organizace Islámský stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy