Konec vtipům a posměchu. Brno odstranilo zastávku se střechou pod mostem

Magazín Magazín
6. 10. 2021 14:51
Zřejmě nejznámější brněnská zastávka s přístřeškem přestane být terčem vtipů. Dopravní podnik města Brna ji kvůli špatnému umístění nechal odstranit.
Tramvajová zastávka Osová v Brně
Tramvajová zastávka Osová v Brně | Foto: Dopravní podnik města Brno

Skleněný přístřešek, který má cestující chránit před deštěm a větrem, nedával na tramvajové zastávce Osová velký smysl, protože se nacházel pod silničním mostem. Dopravní podnikl se proto rozhodl, že ho teď nechá odstranit. 

“Rekonstrukce dopravního uzlu Osová je součástí stavby tramvajové trati k Univerzitnímu kampusu. Při umísťování přístřešku pro cestující zřejmě došlo k nedorozumění, na které jsme zhotovitele stavby okamžitě upozornili. Přístřešek jsme nechali dodavatelskou firmu neprodleně odstranit a bude řešit jeho přesunutí na místo, kde by dával smysl,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Foto: Masáže Jan Vlach / Facebook

Na přístřešek zastávky upozornil koncem září jeden z uživatelů ve facebookové skupině Viděno v Brně, kde se příspěvek s fotkou těšil velkému zájmu pobavených diskutujících. “To je tam proto, abyste dostali pokutu, když tam budete kouřit,” dělali si lidé legraci s tím, že Brno je zase unikátní a má něco, co Praha ne.

Brněnský dopravní podnik loni instaloval 11 přístřešků na místech, o která měli Brňané největší zájem, letos jich zatím přibylo dalších 19. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy