Komik Louis C. K. se chystá do Prahy. První vystoupení okamžitě vyprodal, přidává proto druhé

Kultura Kultura
5. 8. 2016 9:52
Šestinásobný držitel ceny Emmy a jeden z nejslavnějších amerických komiků Louis C. K. dorazí do Prahy. K prvnímu již vyprodanému vystoupení 22. srpna v Kongresovém centru přidal nakonec ještě druhé, které si o den později odbude v Rudolfinu.
Foto: Reuters

Louis C. K. je zajímavý tím, že ve svých stand-upech velmi intimně a detailně probírá svůj život, takže s ním fanoušci prošli jeho manželstvím, rozvodem, následnou krizí i nalezením nového klidu.

Seriál Louie, vysílaný i v Česku pod názvem Rozvedený se závazky, se rovněž skládal ze střípků jeho života, byť převedených do stylizované podoby.

U nás může přístup "rodinných historek" evokovat nechvalné estrády Petra Novotného, v podání Louise jde ale o velmi ostrý a sebereflektivní komentář s přesahem k obecnější platnosti, který překvapuje především svou nekorektní upřímností ohledně vztahů a rodičovství.

Nedávno Prahu navštívil britský komik Jimmy Carr, který reprezentuje bezkontextový humor, smršť sprostých vtipů bez snahy předat poselství. Louis C. K. je přesným opakem, jeho výstupy bývají velmi osobní, založené na zkušenosti a spojené jak s jeho osobou, tak i fází života, v níž se právě nachází.

Předprodej vstupenek na vystoupení 23. srpna bude zahájen 8. srpna.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy